دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

زاکانی از شورای شهر تذکر گرفت/ یک فرد در ۳ سمت کلیدی شهرداری تهران!

زاکانی از شورای شهر تذکر گرفت  یک فرد در ۳ سمت کلیدی شهرداری تهران!
صبح امروز در یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران به ریاست مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، زاکانی شهردار تهران تذکر گرفت.
کد خبر : 873613

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، صبح امروز یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران به ریاست مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران آغاز شد.

حبیب کاشانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان نخستین تذکر‌ دهنده در جلسه امروز با اشاره به انتصاب اخیر شهردار تهران گفت: آقای هرمزی جدیداً در 3 سمت منصوب شده است البته ما در تخصص آقای هرمزی شکی نداریم اما به نظر می‌رسد با توجه به تجاربی که نیروهای مختلف در شهرداری تهران دارند، آقای شهردار می‌تواند از این تجارب و تخصص‌های مختلف استفاده کند.

وی تصریح کرد: قطعاً اولویت حوزه حمل و نقل، توسعه مترو، اتوبوس و تاکسی است و به نظر می‌رسد با زدن 3 حکم برای یک فرد نمی‌توان به این موارد رسیدگی کرد و به قولی ما هر جایی را نگاه می‌کنیم آقای هرمزی حضور دارد! به عنوان مثال آقای هرمزی در معاونت حمل و نقل‌، آقای هرمزی در مترو، آقای هرمزی در سازمان حمل و نقل ترافیک!

کاشانی گفت: امیدوارم آقای زاکانی صدای من را بشنود و از افراد متخصص برای حضور در سمت‌های مختلف استفاده کند.

این عضو شورای شهر تهران همچنین به برنامه چهارم توسعه و تشکیل سازمان گردشگری بر اساس این برنامه اشاره و تصریح کرد: اخیراً نیز شنیده‌ایم آقای حجازی به عنوان دبیر هلدینگ گردشگری انتخاب شده است و آقای توکلی نیز به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری در حوزه گردشگری؛ این در حالیست که بر اساس قوانین و مقررات تشکیل هر مجموعه و سازمانی باید با اجازه شورای شهر باشد.

مهدی چمران در واکنش به تذکر مطرح شده از سوی کاشانی در خصوص انتصاب هرمزی در 3 سمت گفت: انشاءالله این احکام موقتی باشد چرا که هر یک از این مناصب، یک دنیا کار دارد.

زهرا شمس احسان عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران نیز در ابتدای جلسه امروز با اشاره به راه‌اندزای خطوط جدید مترو در خط 6 و 7 اظهار کرد: با راه‌اندازی این ایستگاه‌ها ما شاهد تقاضای سفر در این خطوط هستیم و با توجه به این افزایش نیاز به افزایش واگن‌ها و کاهش سرفاصله قطارها هستیم.

وی گفت: بر اساس گزارشاتی که از شهروندان تهرانی و همچنین بازدیدهای کارشناسان شورای شهر تهران ارائه شده متاسفانه در ساعات پیک تعداد مسافران در خط‌های تبادلی 6 و 7 بسیار زیاد است به طوریکه حتی درهای قطار به خصوص در واگن‌های بانوان به سختی بسته می‌شود و همین امر منجر به ایجاد مشکلات عدیده‌ای برای مسافران و شهروندان شده است.

شمس احسان به اپلیکیشن شهرزاد اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام شهرداری تهران قرار است پرداخت‌های غیرحضوری در بخش مترو از طریق این اپلیکیشن انجام بشود اما گزارشات حاکی از عدم هماهنگی این سامانه با سامانه‌های مترو است و همین موضوع منجر به دردسر شهروندان شده است.

وی اظهار امیدواری کرد مسئولان در حوزه حمل و نقل بتوانند با توجه به راه‌اندازی ایستگاه‌های خطوط 6 و 7 از این فرصت برای خدمترسانی بهینه به شهروندان استفاده کنند.

میثم مظفر دیگر عضو شورای شهر تهران نیز به 27 مهر ماه روز عصای سفید و روز نابینایان اشاره کرد و گفت: این روز را به معلولان بویژه نابینایان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم شهرداری تهران بتواند در ارتباط با این افراد خدمات مناسبی را ارائه کند.

وی با اشاره به تشکیل ستادی در مجموعه شهرداری تهران در خصوص دسترس‌پذیری مناسب معلولان به مبلمان شهری گفت: این اقدام خوب و مناسبی است که از سوی شهرداری تهران انجام شده و در واقع معلولان به عنوان ناظران بر پروژه‌های عمرانی شهرداری تهران عمل می‌کند.

مظفر گفت: اخیرا متوجه شده‌ام که حق‌الزحمه این افراد به تاخیر افتاده و تقاضا دارم هر چه زودتر در این حوزه اقدامات لازم برای جبران این تاخیر انجام بپذیرد.

وی همچنین گفت: همچنین از شهرداری تهران درخواست می‌شود نسبت به استخدام معلولان بر اساس قانون 3 درصد اقدامات لازم را انجام دهد همچنین با توجه به نبود شهر بازی برای معلولان از شهرداری تهران درخواست می‌شود نسبت به راه‌اندازی مکان مناسبی برای شهربازی ویژه معلولان اقدام لازم را انجام بدهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته