دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
نمایشگاه عکس «با طوفان الاقصی تا روز آخر» افتتاح شد؛

نمایشگاهی که غرور و مقاومت را روایت می‌کند

نمایشگاهی که غرور و مقاومت را روایت می‌کند
نمایشگاه عکس «با طوفان الاقصی تا روز آخر» شامل آثار گروهی عکاسان رسانه‌های فعال در فلسطین اشغالی از عملیات طوفان الاقصی از سوی خانه عکاسان ایران افتتاح شد.
کد خبر : 873601

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیین افتتاحیه این نمایشگاه دوشنبه ۲۴ مهر برگزار شد و در جریان آن ۴۲ عکس از آغاز عملیات طوفان الاقصی که آثار عکاسان بین المللی هستند، به نمایش گذاشته شد.

در آیین افتتاحیه نمایشگاه علی فروزان‌فر، معاون هنری حوزه هنری، سید احسان باقری، مدیر خانه عکاسان ایران و جمعی از علاقمندان حضور داشتند.

روایت‌گری تصویری

سید احسان باقری، مدیر خانه عکاسان ایران همزمان با افتتاح نمایشگاه گفت: «با طوفان الاقصی تا روز آخر» کمترین ادای دین جامعه عکاسی و خانه عکاسان ایران به عملیات بزرگ گروه‌های مقاومت فلسطین و همچنین جنایاتی است که از سوی صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی در حال رخ دادن است. در این نمایشگاه ۴۲ عکس در سایز‌های مختلف و در ابعاد ۷۰ در ۵۰- ۷۰ در ۱۰۰ و دو در سه به نمایش گذاشته شده است.

وی ادامه داد: نمایشگاه «با طوفان الاقصی تا روز آخر» اولین نمایشگاهی است که تاریخ افتتاح دارد، ولی تاریخ پایان ندارد. امیدواریم پایان آن با پیروزی مردم فلسطین همراه باشد.

وی درباره عکس‌های موجود در نمایشگاه توضیح داد: عکس‌هایی که در این نمایشگاه به نمایش در آمده هر هفته به روز می‌شود و تغییر می‌کند و همچنین عکس‌هایی که از دیوار پایین می‌آید به صورت کوچکتری بر روی یکی از دیوار‌های نمایشگاه اضافه می‌شود. امیدواریم هر چه زودتر شاهد پیروزی ملت بزرگ فلسطین باشیم.

باقری افزود: اسم این نمایشگاه از فلسطین شروع شده است. «با طوفان الاقصی تا روز آخر» اتفاق و رشادت‌های مردم فلسطین و کرانه باختری را روایت می‌کند که با نام طوفان الاقصی در جهان شناخته شده است. ما باور و ایمان داریم که این بار مردم فلسطین نسخه رژیم کودک کش صهیونیستی را می‌پیچند و کشورشان را آزاد می‌کنند. به همین دلیل خواستیم با برگزاری نمایشگاه کنار آن‌ها باشیم تا روز پیروزی و می‌خواهیم از این طریق اتفاقا‌هایی که در فلسطین حال رخ دادن است را در حد توانمان در مقابل دید مخاطبین قرار دهیم.

انتخاب عکس‌ها

مدیر خانه عکاسان ایران درباره نحوه انتخاب عکس‌ها گفت: با توجه به اینکه ما امکان محدودی در فلسطین داریم و نیز خبرگزاری‌های محدوی در آنجا وجود دارد، سعی کردیم با عکاسان و خبرگزاری‌ها ارتباط بگیریم و عکس‌هایی که موجود است را در اختیار داشته باشیم و در تلاش هستیم که بتوانیم با دیگر عکاسان و خبرگزاری‌های دیگر نیز در ارتباط باشیم که بتوانیم از این طریق عکس‌های بیشتر با تنوع بیشتر و به‌روزتر را بر دیوار نمایشگاه داشته باشیم.

باقری در پایان توضیح داد: افتتاح این نمایشاگاه کاری است که ما می‌توانیم در برابر اتفاقات رخ داده در سرزمین‌های اشغالی انجام دهیم و این نمایشگاه روایت‌گری تصویری این اتفاقات است؛ این نمایشگاه رسالت خانه عکاسان ایران است و امیدواریم که بتوانیم این اتفاق را تا آخر رقم بزنیم.

بر اساس این گزارش نمایشگاه «با طوفان الاقصی تا روز آخر» تا «روز پیروزی مقاومت غزه» در روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران در حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ، میزبان علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر