دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

قیمت جهانی طلا کاهش یافت 

قیمت جهانی طلا کاهش یافت 
قیمت هر انس طلا امروز با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۱۹۱۶ دلار و ۱۷ سنت رسید.
کد خبر : 873559

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه کاهش یافته، اما همچنان بالاتر از سطح ۱۹۰۰ دلار قرار دارد. افزایش درگیری‌ها در خاورمیانه تمایل سرمایه‌گذاران به این فلز گرانبها را حفظ کرده است.

قیمت هر انس طلا امروز با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۱۹۱۶ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۳۴ درصدی به ۱۹۲۷ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به شرایط جدی ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، قیمت طلا در هفته‌های آینده رو به افزایش بوده و به ۲۰۰۰ دلار می‌رسد.

همواره از طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در زمان بی‌ثباتی‌های سیاسی و مالی یاد می‌شود. قیمت طلا در ششم اکتبر به پایین‌ترین رقم طی ۷ ماه گذشته رسیده بود؛ اما ادامه درگیری‌های رژیم صهیونیستی و حماس بیش از ۱۰۰ دلار بر قیمت این فلز گرانبها افزوده است.

مقامات آمریکا هشدار داده‌اند این جنگ تشدید خواهد شد. کشتی‌های دریایی آمریکا در بحبوحه افزایش درگیری در مرز‌های شمالی فلسطین اشغالی با لبنان به سمت این منطقه رهسپار شده‌اند.

در شرایطی که سرمایه‌گذاران شرایط جنگ رژیم صهیونیستی و حماس را بررسی می‌کنند، سخنرانی جناب پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در این هفته می‌تواند مسیر افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را هم مشخص کند.

بازار‌ها ۹۰ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در اجلاس ماه آینده بدون تغییر نگه دارد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۴۸ درصد کاهش و ۲۲ دلار و ۶۶ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۲ درصد کاهش ۸۹۳ دلار و ۳۵ سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته