دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 مهر 1402 - 08:59

رشته‌های مهارتی دانشگاه آزاد فرصتی برای صنعتگران

رشته‌های مهارتی دانشگاه آزاد فرصتی برای صنعتگران
رئیس دانشگاه آزاد دولت‌آباد عنوان کرد: وجود رشته‌های مهارتی در این دانشگاه فرصتی برای صنعتگران و کارکنان آنهاست تا کنار مهارت‌های تجربی، تحصیلات دانشگاهی را در رشته موردنظر فرابگیرند.
کد خبر : 873553

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری علم و فناوری آنا، نشست هم‌افزایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد و یک شرکت صنعتی به منظور افزایش تعامل و همکاری‌های دانشگاه و صنعت به میزبانی این دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد در این نشست گفت: ارتباط مستمر دانشگاه با صنعت نیاز بسیار مهم امروز کشور و این موضوع رویکرد بسیار خوبی بوده که در سالیان اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفته و طرح پویش به‌عنوان حلقه وصل این دو مطرح شده است.

جلیل عمادی عنوان کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد وجود دارد و باید به شکل ملموس‌تر و جدی‌تری این ظرفیت‌ها دیده شود و یکی از این ظرفیت‌ها استادان دانشگاه هستند که می‌توانند در صنایع منطقه و رفع چالش‌ها چاره‌ساز باشند.

وی افزود: وجود رشته‌های مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد فرصتی برای صنعتگران و کارکنان آنهاست تا در کنار مهارت‌های تجربی، تحصیلات دانشگاهی را در رشته مورد نظر فرابگیرند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد ادامه داد: راه‌اندازی دانشکده مهارتی در راستای رفع نیاز‌های شهرستان دولت‌آباد، راه‌اندازی دانشکده موضوعی فضای مجازی، افزایش فعالیت‌های مرکز رشد و افزایش ارتباطات مستمر با صنایع منطقه در راستای طرح پویش از دستورکار‌های پژوهشی واحد دولت‌آباد است.

بنیانگذار شرکت تابان تهویه هم گفت: این مجموعه در طرح پویش تمایل به افزایش دانشجو دارد، کما اینکه در رشته حسابداری دانشجوی طرح پویش مشغول به فعالیت است.

امیرحسین غیومیان تبیین کرد: وظیفه‌ اصلی ما ایجاد امید و انگیزه در نسل جوان است و باید به آنان بیاموزیم که زمان یک گوهر ارزنده است و باید از انرژی جوانی خود و زمان نهایت بهره را ببرند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان باید مهارت‌های لازم و تخصصی مربوط به رشته تحصیلی خود را بیاموزند و طرح پویش این مهم را عملیاتی می‌کند و این طرح یک طرح برد برد برای دانشگاه و صنعت است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته