دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران:

اقدامات لازم برای آمادگی ناوگان اتوبوسرانی در فصل سرما انجام شده است

اقدامات لازم برای آمادگی ناوگان اتوبوسرانی در فصل سرما انجام شده است
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از تدابیر و تمهیدات این مجموعه برای فصل سرما و بارش نزولات آسمانی خبر داد و گفت: به این منظور، برنامه ریزی و پیش‌بینی‌های لازم برای تسهیل تردد شهروندان با اتوبوس اندیشیده شده است.
کد خبر : 873546

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی علیزاده مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه به طور معمول با شروع فصول بارندگی و برودت هوا و بدلیل لغزندگی ترافیک معابر نیز افزایش می یابد، گفت: اتوبوسرانی تهران اقداماتی را در خصوص الزامات فنی و تجهیزاتی و همچنین شناسایی معابر پر شیب و با تقاضای سفر بالا انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه برای همه اتوبوس‌ها ضد یخ زده شده و نسبت به تجهیز اتوبوس‌ها به زنجیر چرخ اقدام شده است، اظهار کرد: نیروهای عملیاتی و نظارتی شرکت واحد با اشتغال حداکثری نسبت به نظارت و گشت‌های میدانی اقدام می‌کنند و خودروهای امدادی نیز در مسیرهای شیب‌دار مستقر می‌شوند.

وی افزود: برای پیشگیری از سوانح رانندگی در زمان بارش برف و لغزندگی معابر به ویژه در پایانه‌ها و همچنین مناطق شمالی، هماهنگی لازم با شهرداری های مناطق برای دپوی کیسه‌های شن و نمک های صورت گرفته است.

علیزاده ادامه داد؛ تعمیرات و کنترل بخاری اتوبوس‌ها، اصلاح آسفالت توقفگاه‌ها، سرویس کارواش، روشویی و توشویی اتوبوس‌ها پس از بارندگی، تدارک مخلوط شن و نمک و قرار دادن در توقفگاه ها، کنترل کمی و کیفی مایع ضد یخ ناوگان، تعمیرات و نگهداری برف پاک کن اتوبوس‌ها، کنترل برق و باتری، بررسی و تعمیرات سیستم روشنایی داخل و بیرون اتوبوس‌ها و اورهال جایگاه‌های سوخت از دیگر اقداماتی است که در این ایام انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با بیان این مطلب که در برخی از ساعات روز در گره‌های ترافیکی در تقاطع‌ها، تصادفات و ورود خودروها شخصی به خط ویژه اتوبوس‌ها از عواملی است که در زمانبندی حرکت اتوبوس‌ها و خدمات رسانی ناوگان این شرکت اختلال ایجاد می کند، خاطر نشان کرد: ناوگان این شرکت تحت هر شرایطی در خدمت شهروندان است و در صورت بارش برف و برودت هوا با تمام توان تلاش می‌کنیم وقفه‌ای در خدمات‌رسانی به مسافران ایجاد نشود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته