دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

منصور انبیاء: دانشجوی دانشگاه علم و صنعت می‌تواند بین کارآفرینی و کاریابی پیوند برقرار کند

منصور انبیاء: دانشجوی دانشگاه علم و صنعت می‌تواند بین کارآفرینی و کاریابی پیوند برقرار کند
رئیس دانشگاه علم و صنعت در همایش اولیای دانشجویان گفت: امروز همه شرایط برای جوانی که می‌خواهد در دانشگاه علم و صنعت ایران مهارت‌ورزی و علم‌آموزی کند، فراهم است.
کد خبر : 873514

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، منصور انبیاء رئیس دانشگاه علم و صنعت در سی و پنجمین نشست اولیای دانشجویان نو ورود با مسئولان دانشگاه، با درود به روح شهدای کشور و به‌ویژه ۱۱۰ شهید دانشگاه علم و صنعت ایران و در صدر آن، سردار شهید حاج احمد متوسلیان و خوش‌آمد گویی به والدین دانشجویان نو ورود، قبولی فرزندان آنان در دانشگاه پرافتخار علم و صنعت ایران را تبریک گفت.

او با تأکید بر اینکه دانش بالاتر از گنج است، از دانشجویان به عنوان امانت‌هایی در دست دانشگاه نام برد که باید در کنار علم، به پرورش ابعاد شخصیتی مختلف آنان نیز توجه شود.

رئیس دانشگاه علم و صنعت در ادامه به معرفی این دانشگاه و فرایند پیدایش آن پرداخت و در تبیین خصوصیات دانشگاه علم و صنعت ایران، با اشاره به اینکه اکنون کمتر سازمانی اعم از دولتی یا خصوصی در کشور می‌توان یافت که افراد شاخص و اثرگذار آن از دانش‌آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران نباشند، گفت: در این دانشگاه، به تربیت دانشجویان توجه بیشتری می‌شود و این مرکز علمی، محصولات خود را تک‌بعدی پرورش نمی‌دهد.

او با تصریح اینکه در تعلیم و تربیت دانشجویان، دانشگاه به‌تنهایی کفایت نمی‌کند و این مهم بدون حمایت و کمک خانواده دانشجویان امکان‌پذیر نخواهد بود؛ از اولیای دانشجویان خواست همکاری و ارتباط خود با دانشگاه را حفظ کنند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت از برنامه‌های معاونت فرهنگی، نهاد رهبری در دانشگاه و مجموعه تشکل‌های دانشجویی، به عنوان بخش‌هایی که برای تعمیق اندیشه‌های دینی و ابعاد فرهنگی و اجتماعی دانشجویان نقش دارند و عواملی که به دانشجو در راستای تکمیل شخصیت وی کمک می‌کند، نام برد و بر شرکت دانشجویان نو ورود در اردوی مشهد تأکید نموده، گفت: امروز همه شرایط برای جوانی که می‌خواهد در دانشگاه علم و صنعت ایران مهارت ورزی و علم‌آموزی کند، فراهم است.

انبیاء اظهار داشت: در دانشگاه علم و صنعت ایران، سطح کیفی فعالیت‌ها در حوزه آموزش و پژوهش را به نحوی ارتقا داده‌ایم که دانشجو بتواند با این رویکرد، پیوند خوبی بین کارآفرینی و کاریابی برقرار کند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت تصریح کرد: می‌توانیم با عناصر دانایی و توانایی و پیوند آن با دین، ایمان و انگیزه و با کمک جوانان میهن، ایرانی سرافرازتر و با افتخارتر بسازیم.

او در خاتمه از همه برگزارکنندگان نشست اولیای دانشجویان تقدیر و برای همه دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران آرزوی توفیق نمود.

معینی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه دانشگاه علم و صنعت ایران در بین دیگر دانشگاه‌ها، همچون ستاره‌ای درخشان است که در زمینه‌های انقلابی و علمی پیشتاز بوده و افراد مؤثری در آن پرورش یافتند که کارهای بزرگی در کشور انجام داده‌اند، گفت افتخارات دانشگاه علم و صنعت ایران کم نیست و توصیه کرد دانشجویان از این فرصت مغتنم محدود حضور در دانشگاه، استفاده کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، با تأکید بر اینکه اگر تعهد و اخلاق نباشد، علم پیشرفته هم موجب تباهی بیشتر می‌شود؛ از خانواده‌ها خواست در کنار دانشگاه کمک کنند تا دانشجویان در مسیر صلاح خود پیش روند تا بعد از دوره تحصیل، انسان‌های عالم و مهذبی به جامعه تحویل شوند.

در ادامه این نشست، محمدرضا کمن، روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه تهران، با موضوع رابطه امن و اقتدار برای خانواده‌های دانشجویان نو ورود سخنرانی و توصیه‌های روان‌شناختی به آنان ارائه کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته