دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 17:29

تکمیل ۸۵ درصدی ظرفیت نوسازی مدارس سمای گیلان در جذب دانش‌آموز

تکمیل ۸۵ درصدی ظرفیت نوسازی مدارس سمای گیلان در جذب دانش‌آموز
معاون امور مدارس سمای استان گیلان گفت: مدارس سما ۸۵ درصد ظرفیت نوسازی را در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ تکمیل و موفق به جذب دانش‌آموز شدند. 
کد خبر : 873512

تیمور آمار معاون امور مدارس سمای استان گیلان با بیان اینکه روند جذب دانش آموز در مدارس سما در دو سال اخیر صعودی بوده است به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا گفت: مدارس سمای استان ۸۵ درصد ظرفیت نوسازی مدارس را در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ تکمیل و موفق به جذب دانش آموز شدند. 

 معاون امور مدارس سمای استان گیلان با بیان اینکه مجموعه مدارس سما در گیلان ۳۱ واحد آموزشی است که از مقطع ابتدایی تا هنرستان را شامل می‌شود، اظهار کرد: مدارس سما در گیلان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲، ۵۶۲۴ نفر دانش آموز دختر و پسر دارد که از این تعداد ۵۹.۲ درصد در مقطع ابتدایی ۲۳ درصد در متوسطه دوره اول و ۱۷.۸ درصد در متوسطه دوره دوم و هنرستان مشغول به تحصیل هستند.

آمار افزود: مدارس سمای استان گیلان ۸.۳ درصد از کل دانش آموزان مدارس غیر انتفاعی استان را به خود اختصاص داده است.

معاون امور مدارس استان گیلان با اشاره به اینکه روند جذب دانش آموز در مدارس استان در طی دو سال اخیر صعودی بوده ادامه داد: رشد جمعیت دانش آموزی در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ نسبت به سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به ترتیب ۲۳ و ۵ درصد افزایش داشته است.

وی ظرفیت نوسازی مدارس سمای استان گیلان را ۶۶۱۴ نفر دانش آموز اعلام کرد و افزود: مدارس سما ۸۵ درصد این ظرفیت را در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ تکمیل و موفق به جذب دانش آموز شدند. 

معاون امور مدارس سمای استان گیلان گفت: از مجموع دانش آموزان جذب شده در مدارس استان ۳۶ درصد در مدارس رشت، ۲۷ درصد در مدارس لاهیجان و ۱۵ درصد در مدارس انزلی مشغول به تحصیل هستند و شهر‌های آستارا با ۱۴ درصد و لنگرود با ۸ درصد در رده‌های چهارم و پنجم این رده‌بندی قرار دارند. 

آمار با بیان اینکه سما در شهر رشت به عنوان مرکز استان ۸ مدرسه از مقطع پیش دبستان تا هنرستان دارد، افزود: در سال تحصیلی جاری ۲۰۲۵ دانش‌آموز در مدارس سمای واحد رشت مشغول به تحصیل هستند که این تعداد نسبت به دو سال گذشته حدود ۲۰ درصد رشد را نشان می‌دهد. 

وی همراهی و راهبری رئیس، معاونین و روسای واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، روسا و مدیران آموزش و پرورش مناطق گیلان، تلاش و مساعی همکاران مدارس و ستادی سما را در موفقیت مدارس سما ستودنی دانست و خاطرنشان کرد: رسالت سما کمک به آموزش و پرورش و ارتقای کیفیت آموزشی، پرورشی و پژوهشی بر اساس سند بنیادین آموزش و پرورش و سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته