دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

موسسه آموزشی طب انتقال خون در پذیرش دانشجوی خارجی اقدام کند

موسسه آموزشی طب انتقال خون در پذیرش دانشجوی خارجی اقدام کند
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: موسسه عالی آموزشی پژوهشی طب انتقال خون باید در پذیرش دانشجویان خارجی، ارائه بورسیه‌های آموزشی، برگزاری دوره‌های مهارتی و توانمند سازی افراد در رده‌های مختلف و حضور گستره‌تر در عرصه بین المللی اقدام کند. 
کد خبر : 873453

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست هم اندیشی با مدیر کل سازمان انتقال خون ایران به انجام فعالیت‌های گسترده در این سازمان اشاره و بیان کرد: سازمان انتقال خون، یکی از مصادیق بارز ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت است و موسسه عالی آموزشی پژوهشی طب انتقال خون با توجه به دارا بودن ظرفیت بالا می‌تواند با همکاری مرکز ملی آموزش مهارتی وحرفه‌ای علوم پزشکید دوره‌های آموزشی در حوزه انتقال خون و در سطح ملی و بین المللی برگزار کند. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت به اهمیت کار سازمان انتقال خون اشاره و عنوان کرد: نه تنها آحاد مردم بلکه همه گروه‌های آموزشی باید در زمینه بحث انتقال خون، مهارت‌های لازم را فراگیرند. 

وی با تاکید بر نیاز کشور به فرآورده‌های خونی تصریح کرد: موسسه عالی آموزشی پژوهشی طب انتقال خون که دارای اعتبار بین المللی است و می‌بایست در راستای انتقال تکنولوژی برای فرآورده‌های خونی، بیشتر تلاش کند. 

 باقری فرد، موسسه عالی  آموزشی پژوهشی طب انتقال خون را به عنوان مغز متفکر معرفی کرد و افزود: با توجه به اینکه این موسسه مورد تایید WHO است، باید از این ظرفیت استفاده و در زمینه بین المللی سازی، پذیرش دانشجویان خارجی، ارائه بورسیه‌های آموزشی، برگزاری دوره های مهارتی و توانمند سازی افراد در رده های مختلف و حضور گستره تر در عرصه بین المللی اقدام کند. 

گفتنی است؛ مدیران معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این نشست حضور داشتند و نقطه نظرات خود را در خصوص ارتقاء عملکرد بخش‌های مختلف سازمان انتقال خون بیان کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته