دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در بازسازی هواپیما

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در بازسازی هواپیما
عضو انجمن شرکت‌های هواپیمایی عنوان کرد: اورهال و بازسازی هواپیما‌ها با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین قطعات با قدرت بیشتر از گذشته ادامه دارد.
کد خبر : 873436

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آنا، رامین حمزه‌ای امروز در نشست با خبرنگاران گفت: با توجه به نیاز کشور، همراه با سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی افزایش عرضه صندلی در دستور کار قرار گرفت. خروجی اقدامات صورت گرفته در این بخش منتج به رشد ۲۰ درصدی پرواز‌های داخلی در نیمه نخست امسال نسبت به نیمه نخست سال گذشته شد. 

عضو انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: در سال ۱۴۰۲ با ایام پایانی سال ۱۴۰۱ تقاضا صندلی در مسیر‌های داخلی افزایش یافت؛ بنابراین عرضه بلیت و عرضه صندلی افزایش یافت در نتیجه افزایش پرواز‌های داخلی را گسترش داده ایم.

به گفته حمزه‌ای، در ۶ماه امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد پرواز‌های قشم ایر افزایش یافت به طوری که ۳هزار و ۵۰۰ پرواز داخلی صورت گرفت که با افزایش عرضه و صندلی پرواز همراه بود.

رشد ۱۰ درصدی پروازهای خارجی

عضو انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار کرد: درپروازهای مسیر‌های خارجی هم رشد ۱۰ درصدی داشته ایم و تلاش کرده ایم عرضه بلیت با کمبود مواجه نباشد.

وی گفت: با انجام پرواز‌های اروپایی به دو شهر میلان و رم و انجام بازرسی‌های اتحادیه اروپایی، گواهی پرواز‌های اروپایی از ۲.۵ به ۱.۱۴ کاهش یافت.

حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بازسازی هواپیما‌ها

او گفت: اورهال و بازسازی هواپیما‌ها با قدرت با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان از کوچکترین تا بزرگترین قطعات از طریق شرکت‌های دانش بنیان ادامه دارد و در کنار آن به زودی هواپیما‌های جدید خریداری می‌شود.

به گفته حمزه‌ای؛ استفاده از امکانات و قطعات بازسازی و تعمیراتی از سوی شرکت‌های داخلی موضوع مهمی است که طی سال‌های اخیر با مشارکت بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان تا حدود زیادی بخش بازسازی هواپیما‌های فعال در کشور را به خودکفایی رسانده است.

این مسئول ادامه داد: از شرکت‌های دانش‌بنیان برای بازسازی قطعات و هواپیما‌ها استقبال می‌شود.

مدیرعامل قشم ایربا اشاره به نیاز‌های فنی صنعت هوایی به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی گفت: استفاده از قطعات ایرانی در هواپیماها با فعالیت شرکت‌های دانش بنیان نسبت به سال‌های قبل افزایش داشته است.

افزایش تعداد هواپیما به ناوگان هوایی کشور

حمزه‌ای بیان کرد: ۷فروند هواپیمای فعال در بهمن سال ۱۴۰۰ وجود داشت که در سال ۱۴۰۱ با بازسازی و اورهال هواپیما بعد از ۱۱ سال یک فروند اضافه شد بنابراین امروز ۹ فروند هواپیمای پرواری داریم و به زودی یک هواپیما ایرباس ۳۲۰موتور با اورهال موتور خود و انجام تعمیرات اساسی وارد ناوگان هوایی قشم ایر می‌شود درنتیجه در امیدواریم تا اسفند امسال تعداد هواپیما‌های فعال ما به ۱۰ فروند برسد.

عضو انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: شرکت قشم مجوز نمره گواهی پرواز‌های اروپایی که جزو منابع ملی است را با انجام بازرسی‌های ایمنی اتحادیه اروپا کاهش داد به طوری که با انجام پرواز‌های اروپایی به رم و میلان به جای ایران ایر در ایام اربعین نمره آن از ۲.۵ به ۱.۱۴ رسید که این یک افتخار برای کشور و صنعت هوایی به شمار می‌رود.

وی گفت: مسیر‌های جدیدی به زودی افتتاح خواهد شد و با ورود ناوگان‌های جدید منجر به توسعه ناوگان هوایی در پروازهای داخلی و خارجی خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته