دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
بهترین بازیگر جشنواره کودک و نوجوان اصفهان در گفت‌وگو با آنا:

از بازی در فیلم «ملکه آلیشون» تا دریافت جایزه ۸ سال طول کشید!

از بازی در فیلم «ملکه آلیشون» تا دریافت جایزه ۸ سال طول کشید!
امیررضا اسماعیلی بازیگر فیلم «ملکه آلیشون» گفت: هشت ساله بودم که در تست بازیگری این فیلم پذیرفته شدم و ۸ سال طول کشید تا اثر آماده اکران شود و در جشنواره به نمایش دربیاید.
کد خبر : 873418

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، فیلم سینمایی «ملکه آلیشون» یکی از آثار خاص به نمایش درآمده در سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان بود. قصه این فیلم از ماجرای خراب شدن یک درخت سه‌هزارساله در کشور تایوان گرفته شده، اگرچه پایان قصه، با پایان آنچه که در حقیقت رخ داد متفاوت است. این فیلم از آن دست آثار است که تمرکز اصلی آن بر بهتر شدن ارتباط کودکان و نوجوانان با طبیعت است، اما دلیل اصلی خاص بودن این فیلم زمان طولانی ساخت اثر است.

ابراهیم نورآور محمد کارگردان این اثر، ۸ سال زمان گذاشت تا فیلم را نهایی کند و آن را به اکران عمومی برساند، هشت سالی که حتی برای یک فیلم سینمایی انیمیشن هم زمان زیادی است؛ البته به نظر می‌رسد سازنده این اثر، اکثر کار‌های تولید پروژه را خودش به تنهایی انجام داده و نداشتن یک تیم تولید قوی پشت کار، باعث طولانی شدن پروسه ساخت «ملکه آلیشون» شده است.

این فیلم، اما باوجود تمام سختی‌ها برای سازندگانش نهایتاً امسال به جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان رسید و توانست جوایزی همچون «بهترین دستاورد فنی یا هنری»، «پروانه زرین ویژه هیئت داوران» و البته جایزه مهم «بهترین بازیگر کودک و نوجوان» را به دست آورد.

به بهانه این جوایز گفت‌وگویی با امیررضا اسماعیلی بازیگر نقش «آدور» در این فیلم ترتیب دادیم، بازیگری که در ۸ سالگی این فیلم را بازی کرد و جایزه‌اش را در ۱۶ سالگی گرفت!

این بازیگر نوجوان درباره چگونگی حضور در این فیلم سینمایی فانتزی گفت: من ۸ ساله بودم که در تست بازیگری این فیلم پذیرفته شدم و هشت سال طول کشید تا این اثر آماده اکران شد و در جشنواره به نمایش درآمد و بازی من در آن دیده شد. اگرچه آقای نورآور در راه ساخت این فیلم تنها بود و همین کار را بسیار سخت کرده بود، اما خوشحالم که در کار‌ها به نتیجه رسید.

از بازی در فیلم تا بردن جایزه ۸ سال طول کشید!

از نوزادی بازیگر بودم!

این نوجوان دهه هشتادی با اشاره به سابقه خود در آثار هنری اظهار کرد: من متولد تنکابن هستم و بازیگری را خیلی زود آغاز کردم. ابتدا در نوزادی در سریال «از یاد رفته»، حضور داشتم و در ۶ سالگی در سریال «ستایش ۲» بازی کردم.

او درخصوص بازی در فیلم «ملکه آلیشون» نیز گفت: در زمان فیلمبرداری با همه عوامل فیلم دوست بودیم و ارتباط خوبی با هم داشتیم. اگرچه ناراحتم که در جشنواره امسال خیلی از دوستان نتوانستند در کنار ما حضور داشته باشند.

یکی از نکات قابل توجه این فیلم، دوبله بودن صدای اکثر بازیگران کار است، اسماعیلی نوجوان در رابطه با این ماجرا نیز گفت: به این دلیل که اغلب بازیگران آماتور بودند و کار‌های اولشان بود، صدای همه بچه‌ها در فیلم دوبله شد تا از این نظر کار با مشکلی مواجه نشود. من خودم به آثار کودک و نوجوان علاقه زیادی دارم و امیدوارم بتوانم بازیگری در این مسیر را ادامه دهم.

بهترین بازیگر جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان ضمن دعوت مردم به تماشای این فیلم، به کودکان و نوجوانان پیگیر آثار این ژانر توصیه کرد: اگر به فیلم‌های فانتزی و تخیلی و صحنه‌های اکشن علاقه دارید فیلم «ملکه آلیشون» را حتماً تماشا کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته