دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 12:08

اپلای با شرایط خاص

اپلای با شرایط خاص
در هنگام مهاجرت تحصیلی باید عواملی مثل سن، سابقه تحصیلی و تمکن مالی را در نظر بگیریم. مثلا برای گرفتن پذیرش از بعضی از دانشگاه‌ها، باید معدل بالایی داشته باشید. یا این که هزینه تحصیل در بعضی از کشورها، خیلی گران تمام می‌شود.
کد خبر : 873414

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا، در هنگام مهاجرت تحصیلی باید عواملی مثل سن، سابقه تحصیلی و تمکن مالی را در نظر بگیریم. مثلا برای گرفتن پذیرش از بعضی از دانشگاه‌ها، باید معدل بالایی داشته باشید. یا این که هزینه تحصیل در بعضی از کشورها، خیلی گران تمام می‌شود. مسائلی مثل گپ تحصیلی یا سن بالا هم می‌تواند به عنوان یک نکته منفی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارج محسوب شود. اگر مدرک زبان ندارید، سن شما بالا رفته، تمکن مالی ندارید یا هر مشکل دیگری را بر سر راه مهاجرت تحصیلی خود می‌بینید، شما هم جزو آن دسته از افراد با شرایط خاص محسوب می‌شوید که ممکن است مهاجرت تحصیلی برای آن‌ها سخت‌تر باشد. اما باید بگوییم که راه مهاجرت تحصیلی بر روی شما بسته نیست و اپلای با شرایط خاص، شدنی است. می‌پرسید چگونه؟ ادامه این مطلب را بخوانید.

چطور می‌توان با داشتن شرایط خاص مهاجرت کرد؟

کشورهایی هستند که شرایط خوبی را برای مهاجرت تحصیلی افراد با شرایط خاص فراهم کرده‌اند. مثلا امکان مهاجرت بدون مدرک زبان به کشورهایی مثل فرانسه فراهم شده است. یا اگر تمکن مالی نداشته باشید، ایتالیا یک گزینه ایده‌‌آل برای مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود. یا افراد زیادی موفق شده‌اند گپ تحصیلی خود را با داشتن رزومه کاری، معدل بالا و نمره زبان بسیار خوب، جبران کنند.

بنابراین امکان اپلای با شرایط خاص وجود دارد؛ فقط باید یک مقصد مناسب را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. در ادامه، تعدادی از کشورها که اپلای کردن به آن‌ها تحت شرایط خاص راحت‌تر است را با هم مرور می‌کنیم.

ایتالیا - بهترین گزینه برای کسانی که تمکن مالی ندارند

ایتالیا این روزها تبدیل به مقصد بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی شده است. علت هم به بورسیه‌های فوق‌العاده‌ای که در این کشور به دانشجویان خارجی اعطا می‌شود برمی‌گردد. هر دانشجوی خارجی که بتواند عدم تمکن مالی خود را اثبات کند، مشمول دریافت بورسیه استانی می‌شود. با دریافت بورسیه استانی، مبلغی حدود هفت هزار یورو در یک سال به دانشجو اهدا می‌شود که بخش زیادی از هزینه‌های تحصیل و زندگی او در ایتالیا را پوشش می‌دهد.

همچنین سطح دانشگاه‌های ایتالیا هم بسیار بالاست و دانشگاهی مثل دانشگاه پلی تکنیک میلان در این کشور قرار دارد که جزو دویست دانشگاه برتر دنیاست. هزینه‌های زندگی در ایتالیا نسبت به کشورهایی مثل کانادا و انگلیس، بسیار کمتر است و دریافت بورسیه استانی هم باعث می‌شود تا تحصیل در ایتالیا بسیار ارزان تمام شود. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های ایتالیاِ، فرصت خوبی برای جذب شدن در بازار کار اتحادیه اروپا وجود خواهد داشت. برای اپلای با شرایط خاص در صورت نداشتن تمکن مالی، حتما شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا را مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی ایتالیا با سیم آخر

اپلای با شرایط خاص به فرانسه - بهترین گزینه برای مهاجرت بدون مدرک زبان

حتما می‌دانید که یکی از شرایط مهم مهاجرت تحصیلی، داشتن مدرک زبان است. در بسیاری از کشورهای دنیا (حتی کشورهای غیرانگلیسی زبان) امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی فراهم شده است. بنابراین معمولا نیاز است تا مدرک آیلتس را اخذ کرده باشید. اما اگر به زبان و فرهنگ فرانسه علاقه‌مند هستید، خبر خوبی برایتان داریم! 

فرانسه امکان مهاجرت بدون مدرک زبان را فراهم کرده است! یعنی این که شما می‌توانید ابتدا مجوز اقامت در فرانسه را اخذ کنید و در کالج‌های آموزش زبان، مشغول یادگیری زبان فرانسه شوید. در حین یادگیری زبان فرانسه، امکان درخواست برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر این کشور هم وجود خواهد داشت. تحصیل به زبان فرانسه در دانشگاه‌های این کشور، بسیار ارزان تمام می‌شود. 

همچنین در صورت تحصیل به زبان فرانسه، امکاناتی مثل وام مسکن، بورسیه تحصیلی و… هم در اختیار دانشجوی خارجی قرار می‌گیرد. اگر مدرک زبان ندارید و به دنبال اپلای با شرایط خاص هستید، حتما کشور فرانسه را در نظر بگیرید. امکان دریافت پذیرش از دانشگاه‌های فرانسوی در تمامی ماه‌های سال وجود دارد و می‌توانید با خیال راحت خودتان را برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه آماده کنید!

ویزای تحصیلی فرانسه با سیم آخر

کانادا - بهترین گزینه برای مهاجرت با گپ تحصیلی

کانادا یک کشور به شدت مهاجرپذیر است و شرایط مهاجرت آسان و اپلای سریع را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است. همواره موقع بررسی درخواست پذیرش یک متقاضی، گپ تحصیلی و شرایط سنی او بررسی می‌شود. منظور از گپ تحصیلی، زمان بین اتمام یک مقطع تحصیلی تا آغاز تحصیل در مقطع بالاتر است. گپ تحصیلی زیاد یا سن بالا، می‌تواند به عنوان یک عامل منفی حساب شده و باعث رد درخواست پذیرش شما شود. از طرفی درصد زیادی از افرادی که به دنبال اپلای با شرایط خاص هستند، دارای گپ تحصیلی یا سن بالا هستند.

اما باید بدانید که امکان جبران گپ تحصیلی در صورت قوی بودن در سایر زمینه‌ها وجود دارد. اگر شما دارای رزومه تحصیلی بسیار قوی باشید، سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود را داشته باشید یا مدرک زبان خود را با نمره عالی کسب کرده باشید، برای اخذ پذیرش حتی در صورت داشتن گپ تحصیلی یا سن بالا، شانس خوبی خواهید داشت.

جمع بندی

در این مطلب درباره اپلای با شرایط خاص صحبت کردیم و گفتیم که امکان مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان، با سن بالا، با گپ تحصیلی و… هم وجود دارد. تنها کاری که باید کنید، جستجو برای یافتن مقصد مناسبی است که با شرایط خاص شما سازگار باشد. اما چگونه چنین مقصدی را پیدا کنیم؟‌ بهترین کار، مشاوره گرفتن از یک موسسه مهاجرت تحصیلی مثل سیم آخر است. در سیم آخر ، می‌توانید درخواست مشاوره خود را به راحتی ثبت کنید و بهترین مقصد تحصیلی را به صورت رایگان پیدا کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر