دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مدیرکل مراکز رشد دانشگاه آزاد در گفت‌و‌گو با آنا:

۵۰ مرکز رشد دانشگاه آزاد از وزارت علوم مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند

۵۰ مرکز رشد دانشگاه آزاد از وزارت علوم مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند
قباد بهزادی‌پور اعلام کرد که اکنون ۱۶۱ مرکز رشد فعال در دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند که ۵۰ مرکز مجوز قطعی فعالیت‌شان را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کرده‌اند.
کد خبر : 873408

قباد بهزادی‌پور، مدیرکل مراکز رشد و سرا‌های نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه چهارمین رویداد ملی «عصر امید» در حوزه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در دانشگاه آزاد اسلامی کرج در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: در این رویداد ملی ۱۱۰ شرکت فناور حضور فعال دارند که محصولات ارائه شده به‌صورت تخصصی در زمینه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء است.

وی درباره تعداد سراهای نوآوری و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی هم عنوان کرد: اکنون ۱۶۱ مرکز رشد فعال در دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند که ۵۰ مرکز رشد مجوز قطعی فعالیت‌شان را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کرده‌اند.

مدیرکل مراکز رشد و سرا‌های نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی یک‌هزار و ۸۳۲ هسته و واحد فناور مشغول فعالیت هستند که ۱۰ تا ۱۵ درصد از این واحد‌ها و هسته‌های فناور مجوز دانش‌بنیان خود را از معاونت علمی ریاست‌جمهوری دریافت کرده‌اند.

بهزادی‌پور با برشمردن مأموریت شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور گفت: این شرکت‌ها با توجه به نیازهای منطقه‌ای بر اساس اقلیم و صنایع آن منطقه شکل گرفتند تا نیازهای استان‌ها و شهرها را مرتفع کنند.

وی یادآور شد: اکثر این شرکت‌ها فناوری پایه در دانش برای تولید محصول را دارند.

پنجمین رویداد ملی عصر امید با موضوع «گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی» برگزار می‌شود

مدیرکل مراکز رشد و سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سؤال که نمایشگاه و رویداد عصر امید چند وقت یک بار برگزار می‌شود؟ گفت: این رویداد هر فصل یک بار در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود و در فصل زمستان پنجمین رویداد ملی عصر امید با موضوع «گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی» در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

بهزادی‌پور متذکر شد: در دانشگاه آزاد اسلامی زیست‌بوم فناوری شکل گرفته و در این زیست‌بوم ابتدا به دانشجویان آموزش‌های لازم ارائه می‌شود تا دانشجویان به حوزه فناوری وارد شوند.

وی تأکید کرد: در این راستا کتابی با نام «برنامه شتاب‌دهی» تدوین و چاپ شده که ۷۰ عنوان دارد و در صورتی که دانشجویان این دوره‌ها را سپری کنند با راه‌اندازی شرکت می‌توان محصولات را تولید کرد.

 مدیرکل مراکز رشد و سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: این مرکز رشد به دانشجویان کمک می‌کند تا محصولات را ساخته و شرکت را ثبت و دانش‌بنیان و در مرحله بعد می‌توانند در سرای نوآوری محصولات را تجاری‌سازی کنند و در طول این مسیر دانشجویان را در سرمایه‌گذاری و سهام‌داری یاری می‌کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته