دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 11:48
از ابتدای برنامه هفتم؛

فعالیت گمرکات در مرزهای زمینی و بنادر بزرگ کشور شبانه‌‌روزی می‌شود

فعالیت گمرکات در مرزهای زمینی و بنادر بزرگ کشور شبانه‌‌روزی می‌شود
نمایندگان مردم در مجلس وزارت امور اقتصادی را مکلف کردند نسبت به شبانه روزی کردن فعالیت گمرکات در مرزهای زمینی و بنادر بزرگ و پرتردد کشور اقدام کند.
کد خبر : 873391

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه ۲۴ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند (ب) ماده ۶۱ این لایحه با ۱۶۵ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس بند (ب) ماده ۶۱ این لایحه؛ وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است با همکاری وزارت راه و شهرسازی، ظرف شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون نسبت به شبانه روزی کردن فعالیت گمرکات در مرز‌های زمینی و بنادر بزرگ و پرتردد کشور اقدام کند.

در ادامه نمایندگان بند (پ) این ماده را نیز بررسی و آن را با ۱۷۳ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.

در بند (پ) ماده ۶۱ لایحه مذکور نیز آمده است؛ وزارت راه و شهرسازی مکلف است با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، ظرف ۶ ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون نسبت به اصلاح نظام تعرفه گذاری خدمات بندری و ایجاد سازوکار‌های لازم برای رقابتی نمودن آن در مقایسه با بنادر منطقه اقدام کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته