دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 10:30

بمب‌افکن راهبردی آمریکا برای نخستین بار در کره جنوبی مستقر می‌شود

بمب‌افکن راهبردی آمریکا برای نخستین بار در کره جنوبی مستقر می‌شود
آمریکا در اقدامی بی‌سابقه یک فروند از بمب‌افکن‌های راهبری بی-۵۲ خود را در یکی از پایگاه‌های هوایی کره جنوبی مستقر می‌کند.
کد خبر : 873379

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از چند منبع آگاه گزارش داد که یک فروند بمب‌افکن راهبردی بی-۵۲ آمریکا هفته جاری در واکنش به «تهدید موشکی و هسته‌ای کره‌شمالی»، در یک پایگاه هوایی کره جنوبی مستقر خواهد شد.

 این نخستین باری است که یک بمب‌افکن بی-۵۲ در یک پایگاه هوایی کره جنوبی مستقر می‌شود. این در حالی است که پیشتر بمب‌افکن‌های راهبردی آمریکا فقط با هدف حضور در رزمایش‌های مشترک کره جنوبی و ایالات متحده، بر فراز شبه‌جزیره کره به پرواز درمی‌آمدند.

بی-۵۲ و بمب‌افکن‌های بی-۲ اسپیریت و بی-۱بی لنسر جزء بزرگترین بمب‌افکن‌های راهبردی آمریکا هستند.

این در حالی است که ناو هواپیمابر «یو.اس.اس رونالد ریگان» با قدرت محرکه اتمی روز پنجشنبه برای یک بازدید پنج روزه در بندر «بوسان» کره جنوبی پهلو گرفت.

هدف این تحرکات که بلافاصله پس از مانورهای دریایی سه جانبه با حضور ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن انجام شد، نمایش قدرت علیه کره شمالی است.

در طرف مقابل، کره شمالی تهدید کرد «قوی ترین و سریع ترین حمله پیشدستانه» را علیه ادوات نظامی آمریکا از جمله ناو هواپیمابر آن مستقر در شبه جزیره کره انجام خواهد داد.

کره شمالی می‌گوید دکترین هسته‌ای این کشور که سال گذشته تصویب شد به پیونگ یانگ اجازه می‌دهد که اقدام‌های لازم مانند استفاده پیشگیرانه از تسلیحات هسته‌ای را در صورتی که حمله هسته‌ای علیه خود را قریب الوقوع ارزیابی کند، انجام دهد.

ماه گذشته، کره شمالی در قانون اساسی خود با هدف تقویت نیروی هسته‌ای کشور اصلاحاتی اعمال کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر