دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
معاون خدمات شهری در جمع خبرنگاران؛

۸۰۰ نقطه آب‌گرفتگی در تهران شناسایی شد

۸۰۰ نقطه آب‌گرفتگی در تهران شناسایی شد
معاون خدمات شهری شهردار تهران گفت: ۸۰۰ نقطه آب‌گرفتگی در تهران داریم که ۵۰۰ نقطه مشکلش برطرف شده و ۳۰۰ نقطه باقی‌مانده منشأ عمرانی دارد که تا قبل از بارش‌های زمستانه این نقاط هم مشکلش برطرف می‌شود.
کد خبر : 873377

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین نظری معاون خدمات شهری شهردار تهران امروز ۲۴ مهر ۱۴۰۲ در حاشیه تور نیم‌روزه بازدید خبرنگاران از چگونگی روند لایروبی مسیل‌ها و قنوات و... در جمع خبرنگاران گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای فصل بارش‌ها در تهران صورت گرفته است.

معاون خدمات شهری شهردار تهران با بیان اینکه در ایام بارش‌ها آب‌گرفتگی‌هایی در سطح شهر مشاهده می‌شود، گفت: ما در تهران ۷۰۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی و ۱۰ هزار کیلومتر انهار داریم که همه آن‌ها باید لایروبی شوند.

مشکل عمرانی ۳۰۰ نقطه آب‌گرفتگی رفع می‌شود

وی درباره نقاط آب‌گرفتگی شناسایی شده در تهران، گفت: ۸۰۰ نقطه آب‌گرفتگی در تهران داریم که ۵۰۰ نقطه مشکلش برطرف شده و ۳۰۰ نقطه باقی مانده منشأ عمرانی دارد که تا قبل از بارش‌های زمستانه این نقاط هم مشکلش برطرف می‌شود.

معاون خدمات شهری درباره اینکه به مناطق ۲۲ گانه آدرس نقاط آب‌گرفته با مستندات ارائه شده است و قطعا این مشکل برطرف خواهد شد، ابراز داشت: مشکلات برطرف خواهد شد.

نظری در بخش دیگری از سخنانش درباره جمع‌آوری زباله در سطح شهر تهران گفت: تغییراتی ایجاد شده و در اواخر هفته جاری اولین مناقصه هم در این رابطه برای مناطق ۱، ۳، ۸، ۲۱ و ۲۲ گذاشته می‌شود. متن قرارداد و برخی از موضوعات هم تغییر کرده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه قبلاً مخازن زباله را شستشو نمی‌دادند، گفت: در حال حاضر این امر انجام می‌شود.

وی در خصوص تغییر مخازن گفت: به صورت پایلوت در مناطق مرکزی تهران تغییر مخازن صورت گرفته است، اما باید ایرادات کار برطرف شود.

نظری ضمن بیان اینکه شهر فرسوده است و باید نوسازی صورت گیرد، ما در بحث گاردریل‌ها، کانال‌های زیرزمینی و... اقداماتی انجام داده‌ایم، تصریح کرد: نشست‌هایی هم با پیمانکاران داشته و فهرست بهای خدمات هم اعلام شده است.

وی درباره تجهیز ماشین‌آلات برف‌روبی گفت: پشتیبانی‌های لازم صورت می‌گیرد و به مناطق ۲۲ گانه موضوعات اعلام شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته