دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 09:11

«محمود عباس» علیه حماس موضع گرفت

«محمود عباس» علیه حماس موضع گرفت
نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در اظهاراتی که بازتاب موضع آمریکاست،‌ اظهاراتی را علیه حماس مطرح کرد که البته بلافاصله از روی وب‌سایت تشکیلات حذف شد.
کد خبر : 873346

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، وب‌سایت رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین، اظهاراتی را به نقل از «محمود عباس» رئیس این تشکیلات در انتقاد از حماس منتشر، اما اندکی بعد بدون ارائه هرگونه توضیحی، آن را حذف کرد.

ظاهراً این اظهارات در گفتگوی تلفنی عباس و «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا مطرح شده بود.

در نسخه اولیه که بعداً اصلاح شد، تشکیلات خودگردان به نقل از عباس مدعی شد: سیاست‌ها و اقدام‌های حماس، معرف و نماینده مردم فلسطین نیست و این سیاست‌ها، برنامه‌ها و تصمیم‌های سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) است که به عنوان تنها مرجع مشروع، مردم فلسطین را نمایندگی می‌کند.

اما چند ساعت بعد، این ادعا به این صورت تعدیل شد: رئیس تشکیلات خودگردان همچنین تأکید کرد که سیاست‌ها، برنامه‌ها و تصمیم‌های سازمان آزادی‌بخش فلسطین و نه نهاد‌های دیگر، تنها مرجع و نماینده قانونی مردم فلسطین است.

اگرچه تشکیلات خودگردان انتقاد از حماس را حذف کرده، اما به هر حال، چکیده اظهارات عباس یادآور اظهارات مقام‌های آمریکایی است که تلاش می‌کنند مردم فلسطین را مخالف عملیات غافلگیرکننده طوفان الاقصی معرفی کنند. 

در آن سوی ماجرا، وزارت خارجه ونزوئلا هم بیانیه‌ای در شرح گفتگوی تلفنی میان مادورو و عباس منتشر و تأکید کرد که دو طذف در مورد اوضاع وحشتناک نوار غزه به دنبال حملات بی رحمانه رژیم صهیونیستی بحث و رایزنی کردند.

مادورو ضمن حمایت بی قید و شرط کاراکاس از آرمان فلسطین از ارسال ۳۰ تن کمک‌های بشردوستانه به مردم فلسطین خبر داد.

در بیانیه وزارت خارجه ونزوئلا آمده است که دو طرف در گفت‌وگوی تلفنی خود «خواستار آتش‌بس فوری و ایجاد یک کریدور کمک‌های بشردوستانه» و تبعیت از قوانین بین‌المللی شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته