دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

میزان پرشدگی سد‌های کشور به ۴۲ درصد رسید

میزان پرشدگی سد‌های کشور به ۴۲ درصد رسید
وضعیت بارش‌ها در ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۲ تا پایان شهریور ۱۴۰۳) بهبود یافته و میزان پرشدگی سد‌های کشور در همین زمان به ۴۲ درصد رسید.
کد خبر : 873213

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، بررسی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت بارش‌ها در برخی نقاط کشور اندکی بهبود یافته و همین امر تأثیر مثبتی در موجودی آب سد‌ها داشته است؛ گرچه حجم آب سد‌های کشور در مقایسه با سال گذشته رشد دارد؛ اما در مقایسه با  هفته نخست سال آبی جاری (ابتدای مهر) کاهش‌یافته است.

 سخنگوی صنعت آب ایران روز‌های گذشته گفت: در ۱۸ روز ابتدای پاییز، میزان خروجی آب از سد‌های کشور نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته که همچنان نشانگر افزایش میزان تأمین مصارف از محل سد‌ها است.

بر اساس گزارش‌های تازه منتشر شده از سوی دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور حجم ورودی آب به سد‌ها از ابتدای سال آبی جدید تا ۲۲ مهر به ۸۰۰ میلیون مترمکعب رسید که این میزان در مقایسه با ۶۴۰ میلیون مترمکعب سال گذشته از رشد ۲۵ درصدی برخوردار است.

حجم آب موجود در سد‌ها از ابتدای سال آبی جدید تا ۲۲ مهر امسال به ۲۰ میلیارد و ۶۲۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

این میزان نسبت به هفته گذشته که حجم آب موجود در سد‌ها ۲۰ میلیارد و ۹۵۰ میلیون مترمکعب بوده ۳۳۰ میلیون مترمکعب کاهش نشان می‌دهد.

بااین‌حال حجم آب موجود در سد‌ها تا ۲۲ مهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ میلیارد و ۲۶۰۰ میلیون مترمکعب بوده رشد ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

میزان پرشدگی سد‌های کشور از ابتدای سال آبی جدید (ابتدای مهر) تا ۲۲ مهر به ۴۲ درصد رسید.

حجم خروجی آب از سد‌ها نیز از ابتدای سال آبی جدید تا ۲۲ مهر به عدد یک میلیارد و ۸۸۰ میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون مترمکعب پارسال ۲۵ درصد رشد دارد.

سازمان هواشناسی هم امروز (یکشنبه) از شروع مجدد بارش‌های پاییزی از فردا (دوشنبه) تا روز چهارشنبه در ۱۹ استان خبر داد که با باد شدید همراه است و اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی از فردا به کشور بارش باران در قزوین، البرز، تهران، لرستان، همدان، مرکزی، قم و ۱۲ استان دیگر آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته