دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
عاملی مطرح کرد؛

شیخ زکزاکی مصداق تاب و توان مقاومت است

شیخ زکزاکی مصداق تاب و توان مقاومت است
مدرک دکترای افتخاری دانشگاه تهران با تصویب هیئت منتخب شورای دانشگاه تهران در آئینی رسمی به شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه با عنوان «اندیشمند مصلح» اعطا شد.
کد خبر : 873212

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید سعیدرضا عاملی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو شورای علمی اعطای دکترای افتخاری به شیخ ابراهیم زکزاکی در این مراسم که شب گذشته در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: آقای زکزاکی را خدا عزیزکرده است، همه زورگویان تلاش کردند که ایشان را زمین بزنند، ولی خداوند به ایشان عزت داد.

وی افزود: دانشگاه تهران مفتخر است که دکترای افتخاری را به انسان صالحی بدهد که مصداق تاب و توان مقاومت است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه خانواده زکزاکی، خانواده مقاومت است و همسرشان، همسر مقاومت است، خواستار شد که دانشجویان کتاب «بنده خوب خدا» که روایت زندگی شیخ زکزاکی است، را مطالعه کنند.

عاملی با اشاره به این کتاب ادامه داد: در این کتاب شور خداخواهی بسیار مشاهده می‌شود و بر اساس نوشته‌های این کتاب، شیخ زکزاکی به شاگردانشان می‌گوید که اگر در کار برای خدا و انقلاب منتظر تمجدید هستید، پس انقلابی نیستید و کارتان برای خدا نیست کسی که برای خدا قدم برمی‌دارد تمنای تشکر ندارد.

وی ادامه داد: آقای زکزاکی در این سال‌ها کار‌هایی در نیجریه انجام داد که الگوی عمل صالحانه است، اعتکاف‌های ۷ روزه آقای زکزاکی با شاگردانش یکی از پنجره‌های موفقیت ایشان است. ایشان برای شاگردان شروط مناجات ۳ ساعته در شب، روزه دوشنبه و چهارشنبه، ذکر دائم‌الذکر، رعایت اخلاق و کرامت انسانی می‌گذاشتند.

شیخ زکزاکی مصداق تاب و توان مقاومت است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: علی‌رغم شهادت ۶ فرزند و خواهر شیخ زکزاکی، در روزی که به زاریا، محل زندگی ایشان حمله کردند سه فرزند دیگر ایشان را به شهادت رساندند و تیر به بدن زینب ابراهیم و به خود ایشان زدند و با بدن خون‌آلود ایشان را به زندان منتقل کردند و شش سال در زندان بودند.

عاملی با گرامی داشت یاد و خاطره مرحوم مسعود شجره گفت: آقای شجره همه تلاشش را برای حمایت از شیخ زکزاکی گذاشت تا آزادی ایشان فراهم شود و آزادی شیخ زکزاکی به‌راحتی میسر نشد.

وی با اشاره به حمایت همیشگی شیخ زکزاکی از مردم مظلوم فلسطین عنوان کرد: امروز که دوران حمله خروشان جنبش حماس فلسطین است دکتری افتخاری به شیخ زکزاکی داده می‌شود چراکه باید در این ایام برای یک فلسطین خواه و مبارز رژیم صهیونیستی چنین اتفاقی بیفتد.

انتهای پیام/

ارسال نظر