دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

اعلام نحوه ثبت‌ نام نودانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام‌نور

اعلام نحوه ثبت‌ نام نودانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام‌نور
راهنمای کامل نحوه ثبت‌ نام نودانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام‌نور از سوی این دانشگاه اعلام شد.
کد خبر : 873187

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، ثبت‌ نام پذیرفته‌شدگان نهایی مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور به‌صورت غیرحضوری تا ۱۴۰۲/۷/۳۰ در سایت گلستان به آدرس https://reg.pnu.ac.ir/ انجام می‌شود.

نودانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه وارد سامانه آموزشی گلستان شوند و نسبت به تکمیل و بارگذاری مدارک از طریق مسیر آموزش==> دانشجو ==>پذیرش غیرحضوری==>پذیرش غیرحضوری دانشجویان جدید، اقدام کنند.
 
شناسه کاربری: شماره داوطلبی c۰۲۱

گذرواژه: شماره ملی (درصورتی‌که در ابتدای کد ملی رقم صفر وجود داشته باشد باید هنگام درج شناسه کاربری ثبت گردد)

لازم به ذکر است درصورتی‌که کد ملی دانشجو در اطلاعات سنجش پر نشده باشد بایستی فرد شماره شناسنامه خود را جهت ورود به سیستم وارد کند.

دانشگاه پیام نور به نودانشجویان خود توصیه کرده است که تصویر مدارک با فرم jpg یا jpeg و حجم هر تصویر حداکثر ۲۵۰ کیلوبایت آماده تا در هنگام ثبت‌نام در سامانه (گلستان) به آدرس اینترنتی reg.pnu.ac.ir بارگذاری شود.

مدارک لازم جهت ثبت‌نام نیز شامل تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه و پشت و روی کارت ملی، عکس ۴×۳ با زمینه روشن، اصل مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی (دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید ۶-۳-۳ نیاز به مدرک پیش‌دانشگاهی ندارند.)، مدرک مشخص‌کننده نظام‌وظیفه (ویژه آقایان) هست.

دارندگان دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی علاوه بر مدرک دیپلم باید مدرک پیش‌دانشگاهی یا کاردانی خود را ارائه کنند.

پس از بررسی مدارک بارگذاری شده توسط مرکز قبولی، ثبت پذیرش نهایی توسط مرکز به انجام می‌رسد و سپس دانشجو با شناسه کاربری: شماره دانشجویی، گذرواژه: شماره شناسنامه جهت ثبت‌نام و انتخاب واحد به سیستم گلستان مراجعه می‌کند.

دانشگاه پیام نور اعلام کرده است که با توجه به اینکه مراحل ثبت‌نام اولیه و انتخاب واحد این دوره غیرحضوری هست لازم است دانشجویان حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ جهت تحویل مدارک به دانشگاه خود مراجع کنند.

کلیه دانشجویان قبل از انجام انتخاب واحد، موظف به پرداخت شهریه می‌باشند و در صورت عدم پرداخت، امکان انجام انتخاب واحد ایشان مقدور نخواهد بود؛ بنابراین لازم است قبل از انجام ثبت‌نام از روش: منوی اصلی --->آموزش --->شهریه--- >پرداخت‌های الکترونیکی دانشجو، نسبت به پرداخت شهریه در سامانه گلستان اقدام کند.

پس از پرداخت شهریه از مسیر ثبت‌نام==>عملیات ثبت‌نام ==> ثبت‌نام اصلی، نسبت به انجام مرحله انتخاب واحد اقدام کند.

پذیرفته‌شدگان هنگام ثبت‌نام برای تقاضای تأییدیه تحصیلی الکترونیکی از آخرین مدرک تحصیلی خود (دیپلم/ پیش‌دانشگاهی) وارد لینک https://emt.medu.ir شده و پس از تقاضای تأییدیه تحصیلی کد پیگیری را در سامانه گلستان ثبت کنند.

براساس بند ۲ نامه رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش، فارغ‌التحصیلان شهریور سال ۱۳۹۵و بعد از آن نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش‌وپرورش محل تحصیل خود ندارند، اما فارغ‌التحصیلان خرداد سال ۱۳۹۵ و قبل از آن، با کد پیگیری صادرشده از سامانه به همراه مدارک تحصیلی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام شده، باید به ادارات آموزش‌وپرورش محل صدور مراجعه، تا مسئول سنجش آموزش‌وپرورش منطقه پس از بررسی و تائید، مدارک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری کند.

با اعلام روابط عمومی دانشگاه پیام نور، مدرک کاردانی دانش‌آموختگان دوره‌های کاردانی پیوسته و ناپیوسته (فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی)، بجای مدرک پیش‌دانشگاهی ملاک عمل واقع می‌شود. همچنین تأییدیه تحصیلی این گروه از پذیرفته‌شدگان همانند دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید از سامانه تأییدیه تحصیلی وزارت عتف به آدرس https://estelam.msrt.ir توسط پذیرفته شده تقاضا و کد پیگیری آن در سامانه گلستان درج شود.

پذیرفته‌شدگان لازم است برای درخواست معافیت تحصیلی به سایت sakha.epolice.ir یا به دفاتر خدمات الکترونیک پلیس +۱۰ مراجعه و درخواست معافیت تحصیلی کنند.

زمان تاریخ درخواست مهمان دانشجویان جدید از ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ تا ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ خواهد بود و زمان انتخاب واحد برای آنان از ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ تا ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته