دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

فرزین: همکاری‌های بانکی اعضای بریکس در کوتاه‌مدت افزایش می‌یابد

فرزین: همکاری‌های بانکی اعضای بریکس در کوتاه‌مدت افزایش می‌یابد
رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان گفت: ظرفیت‌های تجاری و بازرگانی ایران و برزیل و همچنین اعضای گروه بریکس در مناسبات اقتصادی نشان می‌دهد با افزایش همکاری‌های بانکی و پولی میان اعضا، تجارت میان این کشور‌ها در کوتاه‌مدت افزایش می‌یابد.
کد خبر : 873165

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری انا، روسای کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و برزیل با اشاره به ظرفیت‌های متعدد مناسبات مالی و تجاری میان دو کشور، افزایش همکاری‌های پولی و بانکی دو و چندجانبه به‌ویژه استفاده از سازوکار‌های قابل تعریف در گروه بریکس را در دستور کار قرار دادند.

محمدرضا فرزین، رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان در حاشیه اجلاس سالانه بین‌المللی صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در مراکش، در دیدار و گفتگو با روبرتو کامپوس رئیس‌کل بانک مرکزی برزیل، توسعه مناسبات پولی و بانکی و تجاری با برزیل را در شرایط کنونی به نفع هر دو کشور دانست.

رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان همچنین گفت: ظرفیت‌های تجاری و بازرگانی ایران و برزیل و همچنین اعضای گروه بریکس در مناسبات اقتصادی نشان می‌دهد با افزایش همکاری‌های بانکی و پولی میان اعضا، تجارت میان این کشور‌ها در کوتاه‌مدت افزایش می‌یابد.

روبرتو کامپوس رئیس‌کل بانک مرکزی برزیل نیز در این دیدار ضمن تأکید بر افزایش همکاری‌های دوجانبه با ایران در عرصه‌های تخصصی، پیشنهاد داد با توجه به تحولات پیش رو در عرصه بانکی و بین‌المللی، از ظرفیت گروه بریکس نیز برای ایجاد سازوکارهای نوین همکاری‌های پولی و بانکی بهره گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته