دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

کتاب «مجنون من لیلی است» رونمایی شد

کتاب «مجنون من لیلی است» رونمایی شد
کتاب «مجنون من لیلی است» با حضور جمعی از مسئولین کشوری و لشکری و خانواده معظم شهدا در دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس استان همدان رونمایی شد.
کد خبر : 873134

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، در دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس(استان همدان)؛با حضورسردار مجیدی«فرمانده سپاه انصارالحسین ع، سردار مقواساز معاون فرهنگی سازمان بسیج، سردار آزادی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج، سید محمد نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، پدر دانشمند شهید مصطفی احمدی روشن، ابراهیم کارخانه‌ای و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری و خانواده معظم شهدا از کتاب «مجنون من لیلی است» رونمایی شد.

مهدی محمدخانی مدیر انتشارات روایت فتح در آیین رونمایی این کتاب بیان کرد: کتاب «مجنون من لیلی است» با لهجه همدانی و متناسب با اقلیم و بافت همدان نگارش شده است که در نوع خود کتابی خواندنی است. ما در تمام مراحل تولید کتاب حتی در زمان برنامه ریزی برای برگزاری مراسم رونمایی حضور شهید و حمایت ایشان را حس می کردیم.

نویسنده برای این کتاب زحمت زیادی کشیدند که برای ما این قابل تقدیر است زیرا رسالت زینبی خود را انجام داده است.

در ادامه برنامه حمید حسام نویسنده برجسته ادبیات پایداری نیز با بیان اینکه این روزها یکی از حسنات کنگره شهدا این است که ما را گردهم آورده است گفت: پرداختن به زندگی شهید اسلامیان سوژه بکر و مغفول مانده چهار دهه اخیر بود که خوشبختانه با مجوز شهید توانستیم سهمی از بزرگی‌های او در جامعه امروز را بشنویم.

سردار حمید حسام با تاکید بر اینکه  شهید اسلامیان فرمانده ما در جبهه بود که با آن خنده‌های خاص خود سختی‌های زیادی در جنگ دیده است، گفت: در زندگی شهدا کسی که در سایه است و بسیاری از پایمردی‌های آن شهید را تحمل کرده، همان رنج‌های همسران شهدا بوده است.

 وی خاطرنشان کرد: همسر شهید اسلامیان نه تنها صبوری، سختی و مظلومیت خود را در کتاب ارزشمند مجنون من لیلی است بیان کرده بلکه تصویری از زندگی شهید بزرگوار را هم بیان کردند.

حسام ضمن تقدیر از نویسنده که با نگارش کتاب آن هم با کسالت، مردانگی از جنس شهید اسلامیان را به نمایش گذاشت خاطرنشان کرد: چنینی مشقتی برای نگارش کتاب از سوی خداوند اجر جداگانه‌ای خواهد داشت.

زهرا ترابی، همسر شهید اسلامیان نیز  با بیان اینکه شهدا چراغ روشنی هستند که هر کسی به اینها وصل شود نور آن را در زندگی خود خواهند دید گفت:شهید اسلامیان از ابتدا به امام حسین(ع) اقتدا کرد و سرانجام به امام و شهدای دیگر پیوست شهید از بدو انقلاب مقلد و مطیع امام بود و هر مسئولیتی که به او واگذار شد نپذیرفت و فقط دفاع از وطن برای او مهم بود.

 فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان نیز با بیان اینکه شهید اسلامیان در سال‌های ۶۰ و ۶۱ مایه گرمی دلهای بچه‌های حزب‌الله بود گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند شهدای همدان جزو برجسته ترین‌ها هستند، شهدای همدان بسیاری از نشدن‌ها را شدنی کرده‌اند.

سردار مظاهر مجیدی ضمن بیان خاطراتی از شهید اسلامیان پرداختن به زندگی شهدا را امری ارزشمند دانست و بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر اعضای کنگره شهدای همدان فرمودند باب شهادت هنوز در همدان باز است که امیدواریم نصیب همه ما بشود.

در پایان مراسم ضمن تجلیل از مونا اسکندری نویسنده کتاب ،راوی و همسر شهید اسلامیان زهرا ترابی از کتاب «مجنون من لیلی است»، رونمایی شد.

آیین رونمایی از آخرین اثر انتشارات روایت فتح، کتاب «مجنون من لیلی است» روز پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ در نمایشگاه کتاب دفاع مقدس واقع در استان همدان برگزار شد

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته