دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

۷۸ درصد پول خرید تضمینی گندم پرداخت شد

۷۸ درصد پول خرید تضمینی گندم پرداخت شد
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: تاکنون ۱۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پول خرید تضمینی گندم معادل ۷۸ درصد به کشاورزان پرداخت شده است.
کد خبر : 873132

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)، سید سعید راد با تأکید بر اینکه حمایت از تولید داخلی محصولات اساسی کشاورزی برای خودکفایی و تأمین امنیت پایدار غذایی را وظیفه خود می‌دانیم، اظهار کرد: هفته گذشته، ۱۰ هزار و ۹۸۶ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان بابت تحویل گندم پرداخت شد.

وی افزود: در قانون بودجه امسال، تنها ۷۰ هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم پیش‌بینی شده بود، اما در راستای حمایت از کشاورزان، تاکنون ۱۵۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان گندم خریداری شده که ۱۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه تا امروز بیش از ۷۸ درصد از مطالبات کشاورزان بابت تحویل گندم پرداخت شده است، گفت: کمتر از ۲۲ درصد باقی‌مانده مطالبات گندمکاران نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

راد تصریح کرد: تاکنون ۹۸ درصد مطالبات کشاورزان استان کهگیلویه و بویراحمد، ۹۷ درصد مطالبات کشاورزان استان فارس و بیش از ۷۵ درصد مطالبات کشاورزان سایر استان‌ها پرداخت شده است.

خرید برنج از کشاورزان استان‌های شمالی کشور

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در راستای حمایت از تولید داخلی، ضمن عدم واردات برنج خارجی، نسبت به خرید برنج داخلی از کشاورزان ۳ استان شمالی کشور اقدام شده است، اظهار کرد: به این منظور، ثبت سفارش جدید برای انجام واردات برنج خارجی انجام نشده و با تمام توان، پایِ حمایت از تولید محصولات داخلی ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم کشاورزان دچار آسیب و خسارت شوند.

وی با اعلام خریداری ۱۰ میلیون و ۳۴۸ هزار تُن گندم از کشاورزان سراسر کشور، خاطرنشان کرد: این مقدار نسبت به سال قبل با ۳ میلیون و ۱۶۴ هزار تُن افزایش از رشدی برابر ۴۴ درصد و نسبت به دو سال قبل نیز با ۵ میلیون و ۸۱۴ هزار تُن افزایش از رشد معادل ۱۲۸ درصد برخوردار بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته