دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

افتتاح ۲ ایستگاه دیگر از خط ۶ مترو در ماه‌های پیش‌رو

افتتاح ۲ ایستگاه دیگر از خط ۶ مترو در ماه‌های پیش‌رو
پس از افتتاح ۳ ایستگاه شهر زیبا، شهران و شهید آرمان علی‌وردی (کوهسار) در خط ۶ مترو تهران، حالا خبر می‌رسد که ایستگاه‌های آیت‌الله کاشانی و شهدای کن نیز در ماه‌های پیش‌رو به مرحله افتتاح می‌رسند.
کد خبر : 873117

به گزاری گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، عباس فتحعلی‌پور مجری خط ۶ متروی تهران با بیان اینکه اولویت برنامه‌های اجرایی مدیریت شهری برای سال جاری، تکمیل ایستگاه‌های باقی‌مانده خطوط ۶ و ۷ است، اظهار کرد: در خط ۶ برخی ایستگاه‌های قطعات میانی و شمالی باید تکمیل شوند که اخیراً ۳ ایستگاه از بخش شمالی به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: برای ماه‌های پیش رو، سعی داریم ایستگاه‌های آیت‌الله کاشانی و شهدای کن را نیز به مرحله افتتاح برسانیم تا قطعه شمالی خط ۶ ایستگاه باقی‌مانده‌ای نداشته باشد؛ به موازات تکمیل ایستگاه‌ها، ساخت و بهره‌برداری از ورودی‌های دوم را در دستور کار قرار داده‌ایم و در این راستا ورودی دوم ایستگاه‌های شهر زیبا و شهران را امسال افتتاح خواهیم کرد.

مجری خط ۶ مترو در ادامه به روند بهره‌برداری از ایستگاه‌های قطعه میانی این خط اشاره کرد و افزود: ۵ ایستگاه قطعه میانی نیز در نوبت تکمیل و افتتاح قرار دارند که در فاز نخست ایستگاه‌های میدان خراسان، بهار شیراز و استاد نجات‌اللهی قرار داشته و دو ایستگاه سرباز و شهدای هفدهم شهریور هم در نوبت بعدی وارد مدار بهره‌برداری شبکه خطوط مترو تهران می‌شوند.

فتحعلی‌پور گفت: پروژه توسعه جنوبی خط ۶ نیز مرحله حفاری تونل و احداث ایستگاه‌های چهارگانه خود را پیش‌رو دارد که امیدواریم سال آینده با اتمام عملیات حفاری، فرآیند افتتاح برخی ایستگاه‌های این قطعه نیز به سرانجام برسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته