دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
23 مهر 1402 - 00:02
کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با آنا:

تئوری صهیونیستی «زمین سوخته» شکست خورده است

تئوری صهیونیستی «زمین سوخته» شکست خورده است
کارشناس مسائل سیاسی گفت: سال‌هاست که صهیونیست‌ها براساس تئوری «سرزمین سوخته» رفتار می‌کنند و براساس این تئوری تلاش دارند ساختارهای غزه را نابود کنند تا مردم دست به مهاجرت اجباری بزنند؛ اما با عدم مهاجرت مردم دست رژیم رو و توطئه‌هایش خنثی شد.
کد خبر : 873113

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه ۲۲ مهر در دیدار شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همسر وی، به شرایط فلسطین اشغالی و به‌ویژه غزه اشاره کردند و فرمودند: «امروز یکی از مظاهر قدرت اسلام همین مسائلی است که در فلسطین در حال روی دادن است.» 

حسین کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری خبرگزاری آنا، در این باره اظهار کرد: قطعاً یکی از محور‌های وحدت جهان اسلام بحث قدس و مسئله فلسطین است که به عنوان مسئله اصلی جهان اسلام محسوب می‌شود. سال‌ها پیش مقام معظم رهبری فرمودند: «قدس و فلسطین رمز وحدت جهان اسلام است» که این جمله امروز نمود و ظهور بیشتری یافته و حوادث اخیر در غزه این را بیشتر مورد تأکید قرار می‌دهد.

وی افزود: ظلمی که به مردم مظلوم فلسطین می‌شود امروز در صحنه عمل و میدان جنگ به نمایش و به عینیت گذاشته شده و همه مردم جهان می‌توانند با چشمان خود جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی را مشاهده کنند.  

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه تبدیل قدس به محور وحدت جهان اسلام یکی از معجزات الهی است، اظهار کرد: خداوند در آیه اول سوره مبارکه اسراء می‌فرمایند: «سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَىٰ بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا  إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ» در این آیه غلبه بر بنی‌اسرائیل و قوم یهود تأکید شده که شاید حرکتی که امروزه میان فلسطین و رژیم صهیونیستی در جریان است آغازی بر حرکتی است که خداوند در قرآن نوید آن را داده و خلف وعده در ذات خدا جایی ندارد.  

کنعانی‌مقدم اضافه کرد: همچنین برخی مفسران از این آیه اینگونه برداشت می‌‎کنند که حضرت حجت (عج) ظهور خواهند کرد و اسرائیل را از صحنه روزگار محو می‌کنند.

وی گفت: در آیات اولیه سوره روم خداوند وعده می‌دهند که مؤمنان پس از غلبه بر روم بر قوم بنی‌اسرائیل پیروز خواهند شد. مفسران می‌گویند مؤمنانی که امروز به قوم یهود غلبه می‌کنند از شیعیان ایران هستند و البته تفسیر‌های مختلفی در این زمینه وجود دارند.  

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در تمام آیات قرآن خداوند نصرت داده کسانی که ظلم می‌کنند و اقدامات ضدالهی انجام می‌دهند قطعاً مؤمنان بر آن‌ها غلبه و پیروز می‌شوند، تصریح کرد: شرایط کنونی غزه بشارت الهی است که در آیه ۱۳۹ سوره آل عمران مطرح شده «وَلا تَهِنوا وَلا تَحزَنوا وَأَنتُمُ الأَعلَونَ إِن کُنتُم مُؤمِنینَ» ایستادگی و مقاومت مردم غزه و عدم ترس آن‌ها از بمباران‌ها نشان‌دهنده ایمان مردم غزه به این آیه است. حتی خداوند بشارت داده اگر تعداد مؤمنان از دشمن کمتر باشد با امداد‌های الهی می‌توانند در برابر ظالم پیروز شوند.

کنعانی‌مقدم بیان کرد: سال‌هاست که صهیونیست‌ها براساس تئوری «سرزمین سوخته» رفتار و حرکت می‌کنند و براساس این تئوری تلاش دارند ساختار‌های غزه را نابود کنند تا مردم مجبور شوند دست به مهاجرت اجباری بزنند و احیاناً اگر هم بخواهند مقاومت کنند آن‌ها را زیر بمباران شدید قرار می‌دهند، ولی خوشبختانه با عدم مهاجرت مردم غزه دست رژیم صهیونیستی رو و توطئه‌هایش خنثی شده است.

وی گفت: جلسه‌ای را با حضور برخی مسئولان حماس داشتیم که در آن گزارشی ارائه شد مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی خیلی تلاش کرد مردم را مجبور به ترک خانه‌ها کند تا سپس با عملیات زمینی همه منطقه را به تصرف خود درآورد، ولی مردم قبول نکردند و در خانه‌هایشان ماندند گرچه کودکان و زنان به شهادت می‌رسند؛ اما خود این موضوع یک پیروزی محسوب می‌شود که برای مردم غزه حاصل شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر