دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

نمایش میدانی «صدای پای عشق» در نیشابور اجرا می‌شود

نمایش میدانی «صدای پای عشق» در نیشابور اجرا می‌شود
اجرای نمایش بزرگ میدانی «صدای پای عشق» همزمان با کنگره ملی بزرگ‌داشت ۲۵۳۲ شهید شرق کشور به کارگردانی حمید حسین‌خانی آغاز شد.
کد خبر : 873097

به گزارش گروه فرهنگ وجامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا،  نمایش بزرگ میدانی «صدای پای عشق» همزمان با کنگره ملی بزرگ‌داشت ۲۵۳۲ شهید دیار سلسله الذهب (نیشابور بزرگ) به کارگردانی حمید حسین‌خانی و نویسندگی جواد زرندی از ۱۹ تا ۲۶ مهرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در بلوار جانبازان ضلع جنوبی ورزشگاه انقلاب اجرا می‌شود.

حمید حسین‌خانی کارگردان درباره این نمایش  گفت: معمولاً در نمایش‌های میدانی که در برخی از شهر‌ها اجرا می‌شود، چند موضوع مثل فاطمیه و عاشورا محور قرار می‌گیرد، اما ما در نیشابور برای اولین‌بار آمدیم و قصه تاریخ نیشابور را به‌صورت اپیزود به‌تصویر کشیدیم و قصه‌های مختلفی که مردم نشنیده بودند را تصویری کردیم.

وی به ابعاد تکنیکی این نمایش اشاره کرد و گفت: به‌لحاظ تکنیکال و نوع ارائه نمایش متفاوتی با سایر کار‌ها است و گروه فرم و حرکت را در نمایش خیلی تقویت کردیم و عوامل کار همگی از درجه یک‌های سینما و تئاتر هستند و سعی شد در نهایت یک کار نو ارائه شود. روایت ما از زمان سقیفه و داستان شیعه شدن مردم نیشابور کار را شروع می‌شود و سپس قتلگاه امام حسین (ع) و حمله به نیشابور و قصه‌هایی مثل بی‌بی شطیطیه، ورود امام رضا (ع) به نیشابور، خیام و عطار و تقویم جلالی و فضل ابن شاذان نمایش داده می‌شود.

حسین‌خانی به بخش ویژه دفاع مقدس این نمایش اشاره کرد و با بیان اینکه روایت‌هایی را از شهید برونسی، شهید شوشتری و شهید قاجاریان برای مخاطب در این نمایش خواهیم داشت، درباره ابعاد جلوه‌های ویژه این نمایش تصریح کرد: برای اولین‌بار جلوه‌های ویژه در این نمایش به‌صورت خاص به‌کار گرفته شده است؛ ما در صحنه‌ای مربوط به یک اتفاق انتحاری بازیگر را در صحنه داریم، که منفجر می‌شود. یا در قسمت دیگری آر پی جی روی صحنه شلیک می‌شود که این همه یک صحنه جلوه ویژه است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه و رزرو بلیط خود به سامانه https://hamaseyaran.ir/ticket مراجعه کنند. «صدای پای عشق» توسط کانون فرهنگی هنری پیشگامان رسانه انقلاب با مسوولیت ابراهیم بهادری تهیه و روی صحنه خواهد رفت.

مشاور پروژه: محمدامین نجار؛ طراح‌صحنه: سجاد مهریان؛ طراح‌دکور: مجید چمبریان؛ طراح‌جلوه‌های ویژه میدانی: رضا ترکمان؛ طراح حرکت: علی براتی؛ دستیار یک کارگردان و برنانه‌ریز: مسعود حاتمی‌کوجانی؛ طراح صدا: حمید حسین‌خانی؛ طراح‌نور: علیرضا کریمی‌منش؛ ویدئومپینگ: خشایار نشوی؛ طرح‌لباس: زهرا لنگری؛ طراح جلوه‌های بصری: جعفر عمارلو؛ طراح‌گریم: سمیه ارقبایی؛ مدیر تولید: سعید لطف‌آبادی؛ طراح‌پوستر: محمود محروقی.

انتهای پیام/

ارسال نظر