دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مدیر مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت عنوان‌کرد؛

توانایی بالای خبرگان تخصصی برای افق‌گشایی در آینده صنعت نفت

توانایی بالای خبرگان تخصصی برای افق‌گشایی در آینده صنعت نفت
مدیر مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت گفت: خبرگان فنی‌ تخصصی صنعت نفت، توانایی و ظرفیت‌های بالایی برای افق‌گشایی در آینده صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران دارند.
کد خبر : 873094

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت، محسن حقیقی مقدم در نشست هیئت عالی فنی‌تخصصی مدیریت پروژه با تأکید بر اهمیت نقش و جایگاه خبرگان در صنعت نفت، توجه و دقت در بررسی سوابق و رزومه اعضا را حائز اهمیت بسیار زیادی دانست.

وی خاطرنشان کرد: خبرگان از شیوه‌ها و طرق مختلفی معرفی می‌شوند و ما هیچ محدودیتی در ارتباط و به‌کارگیری خبرگان در مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت نداریم.

مدیر مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت در ادامه با تشریح جایگاه خبرگان در صنعت نفت، گفت: خبرگانی که به تأیید هیئت های عالی فنی‌تخصصی برسند، به مدت چهار سال عضو باشگاه خبرگان صنعت نفت خواهند شد و هر سال پایش می‌شوند.

در این نشست مدیران و رؤسای شرکت‌های چهارگانه، سوابق معرفی‌شدگان را ارزیابی کردند و درباره عضویت خبرگان در هر گروه فنی‌تخصصی مشورت و رأی‌گیری شد.

این جلسات بر اساس ابلاغیه وزیر نفت و مصوبه شورای سیاست‌گذاری توسعه مدیریت صنعت نفت در ارتباط با تعیین خبرگان فنی‌تخصصی برگزار می‌شود.

هیئت عالی فنی‌تخصصی هیئتی است که در هر گروه شغلی، وظیفه تعیین حرفه‌های هدف آن گروه شغلی، سطوح مدیریتی هر حرفه و همچنین تصویب دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌ها و تأیید صلاحیت خبرگان فن‌تخصصی آن گروه شغلی را بر عهده دارند. این هیئت متشکل از بالاترین مقام فنی‌تخصصی گروه شغلی به عنوان رئیس هیئت و دو نفر خبره از درون صنعت نفت به پیشنهاد ایشان(که یک نفر از بازنشستگان صنعت نفت است) و نماینده مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت به عنوان دبیر هیئت، یک نفر خبره خارج از صنعت نفت با پیشنهاد مرکز است.

همچنین، خبرگان فنی‌تخصصی، جمعی از متخصصان داخلی، بازنشسته و خارج از صنعت نفت در هر گروه شغلی، به پیشنهاد مرکز توسعه مدیریت و تأیید هیئت‌های عالی فنی‌تخصصی، که همکاری آن‌ها با مرکز شامل مشارکت در تهیه دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌ها، انجام ارزیابی‌های فنی و اجرای برنامه‌های آموزشی و توسعه‌ای است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته