دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با اعلام آمار فروش نمایش‌ها؛

چهار نمایش جدید به صحنه تئاتر شهر می‌آید

چهار نمایش جدید به صحنه تئاتر شهر می‌آید
برنامه اجرا‌های تالار‌های نمایشی مجموعه تئاترشهر در هفته آخر مهرماه با میزبانی از هشت نمایش صحن‌های و محیطی، اعلام شد.
کد خبر : 873089

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، در دور جدید اجرا‌های مجموعه تئاترشهر، در هفته آخر مهرماه ۱۴۰۲ هشت نمایش در تالار‌های اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و کارگاه نمایش و کافه‌تریای اصلی روی صحنه است.

در تالار اصلی، نمایش «پدر» نوشته فلوریان زلر و کارگردانی آروند دشت‌آرای، از ۱۷ مهرماه، ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۸۰ دقیقه، قیمت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان در سالن اصلی به صحنه رفته است. رضا کیانیان، مارین ون هولک، سعید چنگیزیان، سوگل خلیق، بهزاد کریمی و پریسا شاه‌ولیان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

نمایش «پدر» تجربه‌ای دردناک، اما انسانی از زوال عقل (آلزایمر) یک پدر و مشکلات ارتباطی او با دخترش پس از این بیماری است. نمایشنامه «پدر» از نمایشنامه‌های سه گانه «مادر»، «پدر» و «پسر» فلوریان زلر نویسنده فرانسوی است که اغلب نمایشنامه‌های او بر موضوع انسان امروز و مسائل او متمرکز است.

تالار چهارسو نیز میزبان نمایش «ملاقات بانوی سالخوره» نوشته فردریش دورنمات، ترجمه حمید سمندریان و کارگردانی میترا علوی‌طلب است که ساعت ۱۹، با مدت زمان ۱۲۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان از چهارشنبه ۱۹ مهرماه به روی صحنه رفته است. نمایش «ملاقات بانوی سال‌خورده» درباره کلارا، ثروتمندترین زن جهان است که پس از چندین سال به شهر زادگاهش باز می‌گردد. شهری که او در نوجوانی با ستم و بی‌مهری و داغ ننگی بر پیشانی از آن رانده شده است. اکنون او بازگشته است تا با خریدن شهر و آدم‌هایش از معشوق سابقش انتقام بگیرد...

تالار قشقایی نیز از روز جمعه ۲۱ مهرماه میزبان نمایش «تله و زیون» نوشته عبدالحی شماسی و کارگردانی الهه پورجمشید شد. این نمایش ساعت ۱۸ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان به صحنه می‌رود و درباره زن و شوهر فقیری است که بچه خود را به خاطر خرید یک تلویزیون می‌فروشند و پس از آن دچار چالش‌هایی می‌شوند. در نمایش «تله و زیون»، نادیا فرجی، محسن زرآبادی، محمود موسوی، هدیه طاهری و علی خاتمی به ایفای نقش می‌پردازند.

همچنین نمایش «مناظره وایادولید» نوشته ژان کلود کاریر و کارگردانی هوشمند هنرکار از ۲۴ مهرماه ساعت ۲۰ با مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان در تالار قشقایی به صحنه می‌رود و در آن جلیل فرجاد، مهدی وثوقی، محمد ربانی‌پور، علیرضا عباسی، فرید گلریز، عبدالله عاج‌پرین، یگانه عطار اولیایی، سارینا قاسم‌زاده، رهام رضایی و هوشمند هنرکار ایفای نقش می‌کنند. این نمایش درباره مناظره تاریخی سال ۱۵۵۰ با سرخپوستانی که سرزمین‌شان غصب شده بود در کلیسای معروف «وایادولید» است.

آمار فروش نمایش‌ها

تالار سایه از روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه، میزبان نمایش «حقایقی درباره سگ‌ها و گربه‌ها» به نویسندگی محمد منعم وکارگردانی محمدهادی عطایی ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۵۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان شده است. در این نمایش، ویدا جوان، محمدهادی عطایی و مائده عبدلی به عنوان بازیگر حضور دارند. داستان این نمایش درباره زن و شوهری است که پس از سال‌ها می‌خواهند بچه‌دار شوند.

نمایش دیگر تالار سایه «شبیه خون» نوشته سهراب حسینی و کارگردانی محمد حاتمی است که از روز یکشنبه ۲۳ مهرماه ساعت ۲۰ و مدت زمان ۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان به صحنه می‌رود و در آن صدف محسنی و محمد حاتمی به عنوان بازیگر حضور دارند. این نمایش سیال، در فضایی سوررِئال (فرواقعی) تنها راه نجات انسان امروزی از تنهایی را نشان می‌دهد.

کارگاه نمایش نیز از روز ۲۷ مهرماه میزبان نمایش «استرالیا» نوشته پیام لاریان و کارگردانی مشترک حسنا قبادی و افسانه محمدی خواهد شد. این نمایش نگاهی به موضوع مهاجرت و انسان‌های بی‌پناه دارد.

همچنین نمایش محیطی «مهم نیست» نوشته دیوید آیوز و کارگردانی ایمان ایران‌منش از یکشنبه ۲۳ مهرماه ساعت ۱۶:۳۰ در کافه‌تریای سالن اصلی اجرا می‌شود. مدت زمان این نمایش غیرسالنی، ۳۰ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان تعیین شده است. این نمایش کمدی درباره دو جوان است که در کافه‌ای قرار می‌گذارند و چالش‌های ارنباطی، باعث ایجاد موقعیت کمیکی می‌شود. در این نمایش، ایمان ایران‌منش و فاطمه ظهیری ایفای نقش می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر