دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ضرورت کاهش تصادفات رانندگی در شبکه راه‌ها

ضرورت کاهش تصادفات رانندگی در شبکه راه‌ها
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی با ابراز نگرانی از افزایش آمار تصادفات رانندگی در ایران، به پنج اصل مدیریت ایمنی، راه ایمن، خودروی ایمن، کاربر ایمن و امداد و فوریت‌های پزشکی به عنوان پایه‌های ‌ایمنی اشاره کرد.
کد خبر : 873048

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی‌زاده افزود: هر یک از دستگاه‌های مسئول باید اقدامات پیشگیرانه لازم را برای کنترل و کاهش آمار تصادفات رانندگی به عنوان یکی از معضلات اجتماعی کشور به انجام برسانند.

دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های کشور بیان‌داشت: ایمنی راه به عنوان یکی از این پایه‌ها، می‌تواند نقشی موثر در کنترل خطاهای رانندگان داشته باشد که این نقش باید با طراحی مبتنی بر انتظار راننده و رده عملکردی راه در مراحل ساخت و توسعه و همچنین نصب و نگهداری مناسب از علائم و تجهیزات ایمنی راه‌ها برآورده شود.

وی ضمن اشاره به رعایت اصول ایمنی در همه مراحل طراحی و ساخت و بهره‌برداری شبکه جاده‌ای کشور، تاکید کرد: بازدید و بازرسی راه به صورت مستمر در همه این مراحل توسط طراحان، پیمانکاران و عوامل راهداری کنترل و مورد توجه قرار گرفته است.

افندی‌زاده ادامه داد: به منظور بازنگری و پایش پیاده‌سازی و کنترل اصول و الزامات ایمنی راه در مراحل ساخت و پیش از بهره‌برداری، دبیرخانه شورای‌عالی فنی امور زیربنایی حمل و نقل را موظف کرد تا با برگزاری نشست‌های تخصصی در چارچوب شورای مذکور، ضمن مروری بر فرآیندهای بازرسی و بازدید ایمنی، نسبت به تشکیل کمیته‌ای تخصصی برای بازنگری فرآیندهای مذکور در صورت لزوم و ایجاد هماهنگی بیشتر مابین دستگاه‌های مسئول اقدام کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته