دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
22 مهر 1402 - 14:36

جزئیات کارگاه‌های سه‌گانه توسعه مهارت‌های مدیریتی نوآورانه و تحول‌گرا

جزئیات کارگاه‌های سه‌گانه توسعه مهارت‌های مدیریتی نوآورانه و تحول‌گرا
کارگاه‌های سه‌گانه توسعه مهارت‌های مدیریتی نوآورانه و تحول‌گرا ویژه رؤسا و معاونان استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
کد خبر : 873024

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، کارگاه‌های سه‌گانه توسعه مهارت‌های مدیریتی نوآورانه و تحول‌گرا با حضور رؤسا و معاونان هماهنگی ۱۵ استان دانشگاه آزاد اسلامی از ناحیه مرکزی، جنوب و شرق کشور، کارگاه‌های هوش مصنوعی، فرآیند مذاکره در موقعیت‌های تعارض و با رویکرد تحول و همچنین لزوم تحول‌گرایی با توجه به تغییر پارادایم‌ها برگزار شد.

نخستین کارگاه ارائه شده با موضوع هوش مصنوعی بود که توسط بهزاد زمانی استادیار این رشته، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد و فارغ‌التحصیل رشته هوش مصنوعی از دانشگاه علم و صنعت برپا و در این کارگاه مباحثی همانند تعریف و گستره هوش مصنوعی، کاربردها، فرصت‌ها و تهدیدات آن، تعریف آن از منظر فناوری توانمندساز و فناوری مخرب، انواع هوش مصنوعی بر اساس قابلیت‌ها و دیگر مباحث مرتبط مطرح و مورد نقد و بررسی حاضران قرار گرفت.

دومین کارگاه با عنوان فرآیند مذاکره در موقعیت‌های تعارض در زمینه تحول با تأکید بر مذاکره با مورد واکاوی رسانه توسط محمد میلاد احمدی مدرس رشته مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با نمایش فیلم سینمایی ۱۲ مرد خشمگین محصول سال ۱۹۵۷ آمریکا همراه بود که در آن مباحثی ازجمله مراحل هفتگانه فرآیند مذاکره در موقعیت تعارض، ایجاد ائتلاف و ارتباط، ایجاد ظرفیت سازمانی و گروهیار، درگیر شدن و دیگر موضوعات مختلف ارائه و به بحث و تبادل‌نظر گذاشته و مراحل چهار گانه متقاعدسازی ازجمله آگاهی، علاقه، آزمایش و پذیرش و کاربرد‌های آن در موارد مختلف مذاکره مطرح و برای حضار تشریح شد.

لزوم تحول‌گرایی، موضوع و تمرکز سومین کارگاه نیمه تئوری، نیمه عملی بود که توسط رضا قاسمی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای مدرک دکتری فوتونیک ارائه شد که در این کارگاه نیز همانند دو کارگاه دیگر با تأکید بر لزوم تحول‌گرایی، اقدام به موقع در این خصوص با توجه به تحولات سریع در حوزه آموزش عالی و فناوری و پژوهش با تأکید بر شناسایی تهدیدات و فرصت‌های پیش‌رو مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

مدرس این کارگاه با تکیه بر سه مبحث کلیدی لزوم تحول‌گرایی، داشتن چشم‌انداز و توجه به تغییر پارادایم‌ها، خواستار توجه ویژه روسا و معاونان هماهنگی استان‌ها به این سه مبحث برای دست‌یابی سریع‌تر به انتظارات بیان شده در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی شد. در حاشیه برگزاری این دوره، حاضرین در کارگاه مرد میدان که به شکل عملی و به صورت گیمیفیکیشن با تدریس و آموزش عملی احسان شریف احمدی مدرس دانشگاه بود، شرکت کرده و پیاده‌سازی مباحث مدیریتی را به شکل تجربی اجرا کردند.

برگزاری کارگاه‌های سه‌گانه رؤسای استان‌های دانشگاه آزاد با هدف ارتقای نوآورانه مدیریتی

نخستین دوره توسعه مهارت‌های مدیریتی نوآورانه و تحول‌گرا با رویکرد تبادل تجربیات و کارگاه‌های آموزشی در پی تصمیم شورای معاونان و تأکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر لزوم توان‌افزایی مدیران دانشگاه هم در استان اصفهان برگزار شد.

در این دوره که رؤسا و معاونین هماهنگی ۱۵ استان از ناحیه مرکزی، جنوب و شرق کشور به مدت دو روز در دانشگاه آزاد اصفهان حضور به هم رساندند، کارگاه‌های آموزشی حول سه محور برنامه‌ریزی راهبردی، توسعه و تحول و هوش مصنوعی برگزار و تلاش شد در این کارگاه‌ها و در ارائه مباحث شامل روش‌های نوین آموزشی بهره‌برداری شود و استادان دوره قبل از حضور در این رویداد، چندین بار در جلسات هم‌اندیشی و هسته‌های فکری حضور یافته و درباره کیفیت و کمیت ارائه مباحث تعامل لازم صورت گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته