دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در قالب هفتادوششمین شنبه امیدوافتخار صورت گرفت؛

تعویض چمن مصنوعی چیتگر شمالی

تعویض چمن مصنوعی چیتگر شمالی
امروز چند پروژه شهری در منطقه 21 شهرداری تهران به بهره‌برداری رسید.
کد خبر : 873009

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، صبح امروز در راستای هفتادوششمین شنبه امیدوافتخار چند افتتاح در حوزه شهری رخ داد.

امروز تعویض چمن مصنوعی چیتگر شمالی به مساحت ۶۰۰۰ مترمربع، شهدای گمنام به مساحت ۷۵۲ متر مربع و شهرک دانشگاه به مساحت ۱۲۲۲ مترمربع و همچنین احداث سرای محله شهرک شهرداری که ۴۵۰ متر زیربنا دارد، به بهره‌برداری رسید.

تعویض زمین چمن مصنوعی مسکن ویژه، محسنی، استقلال، نسیم و ویلاشهر به مساحت ۸۴۲۴ متر مربع بخش دیگری از پروژه افتتاحی در شنبه امید و افتخار بوده که معاونت امور فرهنگی و اجتماعی مسئول اجرای آن است.

بر اساس این گزارش، هزینه پروژه اول از محل اعتبارات منطقه تامین و حدود 600 میلیارد ریال است. هزینه پروژه دوم از طریق مشارکت با بخش خصوصی تامین و ۳۴ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال است.

امروز همچنین مرکز طوطیا (پویش شهر) و سالن چند منظوره ورزشی ویلاشهر افتتاح خواهد شد، مرکز طوطیا ۱۳۰ متر مربع  مساحت دارد و هزینه کرد آن ۶ میلیارد ریال است. سالن چند منظوره ورزشی ویلاشهر نیز با مساحتی بالغ بر ۴۰۰ متر مربع دارد و ۱۶ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

در مجموع ۵۸۶ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال در مساحت ۱۳۳۴۷ مترمربع برای این پروژه چند منظوره، هزینه شده است.

«حسین اوجاقی» مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی، فرهنگی و ورزشی منطقه ۲۱ تهران در قالب هفتاد و ششمین پویش امید و افتخار گفت: در این دوره مدیریت شهری توسعه زیرساخت ها و رویدادهای ورزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اعتقاد داریم در آینده نزدیک اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگی و ورزشی  شهر تهران روی می دهد.

مدیرعامل سازمان ورزش ادامه داد: آمارها نشان می دهد سرانه فعالیت های بدنی در شهر تهران ۳۰ درصد و حدود ۱۳ دقیقه در روز است. این در حالی است که در حوزه سرانه های ورزشی نیز به رغم استانداردهای جهانی که ۲.۳۰ مترمربع به ازاری هر فرد است در شهر تهران سهم هر شهروند کمتر از یک متر است.

 وی با اشاره به اجرای رویداد قهرمان شهر با هدف تحرک و استعداد یابی شهروندان در ورزش های همگانی بیان کرد: در مجموع مهمترین رسالت سازمان ورزش ارائه خدماتی در حوزه تامین زیرساخت ها و اجرای رویدادهای ورزشی در پایتخت است.

محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی، فرهنگی و ورزشی منطقه ۲۱ تهران در قالب هفتاد و ششمین پویش امید و افتخار گفت:خدا را شکر می کنیم که امروز به هفتادو ششمین شنبه امید و افتخار رسیدیم و این نشان می دهد که در هر گوشه پایتخت یک خبر خوبی  به شهروندان داده می شود. یکی از تاکیدات شهردار تهران ایجاد تحول نرم افزاری در شهر است .

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه شهر برای شهروندانی است که در آن زندگی می کنند؛ ادامه داد: به جرات می توان گفت تنها خدمات مستقیمی که شهرداری تهران می تواند به شهروندان ارائه دهد در پروژه های فرهنگی و ورزشی است. این در حالی است که در حوزه های اجتماعی مانند حذف آسیب های اجتماعی و احیای سرای محله ها نیز اقدامات گسترده ای در شهر تهران در حال انجام است.

‌توکلی زاده با اشاره به پروژه های افتتاح شده در منطقه ۲۱ تاکید کرد: امروز ۶ زمین چمن احیا، ۲ زمین چمن احداث، یک مجموعه ورزشی، یک سرای محله و مرکز طوطیا در این منطقه به بهره برداری رسیدو تمام تعرفه های مجموعه های ورزشی منطقه تابع مصوبه شورای شهر است که حتی از تعرفه های دولتی نیز پایین تر است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درباره هلدینگ گردشگری شهرتهران افزود: تدبیر شهرداری این بود که برای ایجاد سازمان گردشگری که بارها برای راه اندازی آن از سوی شورای شهر تذکراتی به شهرداری داده شد؛ شورای سیاستگذاری و هلدینگ گردشگری ایجاد شود که با توجه به وجود زیرساخت گردشگری در شهر تهران، از گذشته اتفاقات خوبی در شهر تهران به صورت غیرمنسجم  رخ داده بود.

توکلی زاده بیان کرد: برای نزدیک شدن به سازمان گردشگری تاکید شهردار تهران به ایجاد یک شورای سیاست گذاری با ریاست شهردار و قائم مقامی معاون امور اجتماعی و فرهنگی بود که در این شورا تمام شرکت های زیر مجموعه شهرداری که در اساسنامه آنها  به موضوعات گردشگری اشاره شده؛ حضور دارند.اساسا فرار نیست هیچ ادغام و ساختار جدیدی در حوزه گردشگری تهران راه اندازی شود و از همان مجموعه های موجود در این حوزه استفاده می شود.

وی با اشاره به فعالیت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران گفت: شرکت توسعه فضاهای فرهنگی قرار است  اطلس نیازهای فرهنگی و گردشگری شهر تهران را تهیه کند که با توجه به رو به اتمام بودن زمان طرح تفصیلی شهر تهران ، قرار است در طرح جدید تفصیلی پایتخت این فضاهای جدید را جانمایی کنیم  و به عنوان مثال در طرح تفصیلی جدید  ۱۰ دهکده ورزشی جدید راه اندازی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته