دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 مهر 1402 - 18:33

رایزنی امیرعبداللهیان و مسئولان عالی جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی درباره تحولات فلسطین

رایزنی امیرعبداللهیان و مسئولان عالی جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی درباره تحولات فلسطین
وزیر امور خارجه در جریان سفر به لبنان با مسئولان عالی جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر : 872991

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در ادامه دیدار‌های خود در بیروت، با برخی از مسئولان عالی جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار آخرین تحولات فلسطین و غزه مورد گفت‌وگو و تبادل‌نظر قرار گرفت.

مقام‌های فلسطینی شرکت‌کننده در این نشست، عملیات طوفان الاقصی را واکنش طبیعی مقاومت ملت فلسطین در قبال جنایات روزانه و مستمر رژیم صهیونیستی خاصه دولت افراطی نتانیاهو علیه ملت فلسطین و تعرض مکرر به مسجدالاقصی دانستند و گفتند: به‌رغم جنایات جنگی رژیم غاصب صهیونیستی علیه شهروندان مظلوم غزه، گروه‌های مقاومت فلسطینی با اقتدار در مقابل تجاوزهای رژیم ایستادگی می‌کنند و از توان، انگیزه و روحیه بسیار بالا برای استمرار مسیر مقاومت برخوردارند.

وزیر امور خارجه نیز در این دیدار، مقاومت را حق مسلم ملت فلسطین در مقابل اشغالگری دانست.

امیرعبداللهیان، گفت: به اعتراف برخی مقام‌های غربی، طوفان الاقصی ثابت کرد که فلسطین زنده است و برخلاف برخی تصورها، با عادی‌سازی روابط برخی کشور‌ها با رژیم صهیونیستی، قضیه فلسطین تمام نمی‌شود.

وی افزود: حتی کشور‌های غربی نیز این اشتراک‌نظر را دارند که طوفان الاقصی پاسخی به افراطی‌گری نتانیاهو بود.

وزیر امور خارجه در این دیدار تلاش‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران را برای پایان بخشیدن به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه تشریح کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر