دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 مهر 1402 - 16:56

ضرورت تعامل مراکز علمی و دانشگاهی با نیروی انتظامی

ضرورت تعامل مراکز علمی و دانشگاهی با نیروی انتظامی
عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد هرمزگان بر ضرورت تعامل مراکز علمی و دانشگاهی با نیروی انتظامی تأکید و بیان کرد: پیشرفت‌ تکنولوژی، بروز آسیب‌ها و معضلات پیچیده و نوپدید، لزوم تعامل بیشتر نهاد‌های نظامی و انتظامی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی را بیشتر می‌کند.
کد خبر : 872986

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسن داوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان به اتفاق جمعی از دانشگاهیان با فرمانده انتظامی شهرستان رودان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان در این دیدار از تلاش ایثارگرانه نیرو‌های انتظامی در تأمین امنیت جامعه تشکر و قدردانی کرد و گفت: تلاش و جانفشانی سبزقامتان و مدافعان حریم امنیت جامعه، نتیجه اش امید آفرینی است و امروز مردم به پشتوانه حافظان امنیت در آرامش زندگی می‌کنند.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی افزود: امنیت جامعه با نثار خون جوانان عزیز و غیور در بخش‌های نظامی، انتظامی و امنیتی فراهم آمده است و موظفیم قدردان ایثارگری‌ها و جانفشانی آنان باشیم و در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های شهیدان گلگون کفن تلاش کنیم.

داوری بر ضرورت تعامل مراکز علمی و دانشگاهی با نیروی انتظامی تأکید و بیان کرد: پیشرفت‌های تکنولوژی، بروز آسیب‌ها و معضلات پیچیده و نوپدید، تأثیر عوامل برون مرزی بر امنیت جوامع، ضرورت تعامل بیشتر نهاد‌های نظامی و انتظامی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی را بیشتر می‌کند. امروز دانشگاه‌ها به خوبی می‌توانند در حوزه‌های پژوهشی، ارتقای تجهیزات و توانمندی‌ها، تقویت پیوند مردم با نیرو‌های مسلح نقش ایفا کند و دانشگاه آزاد اسلامی در این راستا آماده همکاری و تعامل با نیروی انتظامی است.

تقویت امنیت در گرو همراهی آحاد مردم است

حسین زارعی هم در این دیدار با قدردانی از همکاری‌های دانشگاه با نیروی انتظامی گفت: مردم ولایت مدار رودان همواره مدافع انقلاب و آرمان‌های حضرت امام و مقام معظم رهبری بوده و هستند و نیروی انتظامی هم تلاش خواهد کرد تا بهترین خدمت را به آن‌ها داشته باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان رودان افزود: شعار امسال شهروند قانون مدار و پلیس خدمتگزار است. پلیس افتخار دارد که با بیش از ۲۴ نوع خدمت، خادمی صادق و تلاشگر برای مردم شریف باشد.

زارعی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سعید مریدی بیان کرد: تقدیم ۵۷ شهید توسط فراجا در سال جاری سند مستحکم ایثار و جانفشانی نیرو‌های انتظامی در خدمت به مردم و تأمین امنیت جامعه است. ما با مردم عهد بسته ایم تا پای جان مدافع امنیت و آرامش آنان باشیم. شهید مریدی نمونه بازر نیرویی متعهد و دوستدار مردم بود.

وی ارتباط دانشگاه با نیروی انتظامی را ضروری دانست و افزود: توان علمی و کارآمدی دانشگاه ها، نیروی انتظامی را در انجام مأموریت هایش یاری می‌دهد. معتقدم نیروی انتظامی علاوه بر تقویت توان و قدرت عملیاتی به لحاظ علمی نیز باید در جهت انجام بهتر ماموریت‌ها تقویت شود و تقویت علمی این نیرو در سایه تعامل با دانشگاه‌ها و مراکز علمی محقق می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر