دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

قبولی در آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی؛ شرط دانش‌آموختگی

قبولی در آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی؛ شرط دانش‌آموختگی
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با بیان اینکه قبولی در آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی شرط دانش‌آموختگی به حساب می‌آید، گفت: دانشجویان رشته دندانپزشکی ورودی ۹۷ به بعد برای دانش‌آموختگی باید در این آزمون قبول شوند.
کد خبر : 872967
به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، رضا یزدانی با بیان اینکه آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی در روز پنج‌شنبه، ۲۰ مهر ماه برگزار شد، اظهار کرد: مرحله عملی این آزمون به طور همزمان در ۴۴ دانشکده دندانپزشکی برگزار شد. آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی شرط دانش‌آموختگی دانشجویان رشته دندانپزشکی به حساب می‌آید.

وی درباره برگزاری آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی، گفت: ۱۲۴۰ دانشجو موفق به حد نصاب قبولی در مرحله تئوری این آزمون شدند و جواز شرکت در مرحله عملی را به دست آوردند. باز هم تاکید می‌کنم، قبولی در آزمون صلاحیت بالینی شرط دانش‌آموختگی به حساب می‌آید و اگر دانشجویان نتوانند حد نصاب قبولی را به دست بیاورند آموزش آنها ادامه دارد.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی ادامه داد: دانشجویان ورودی ۹۷ به بعد باید به منظور اتمام دوران تحصیل خود در این آزمون قبول شوند. 

مرحله تئوری آزمون صلاحیت بالینی با حضور یک هزار و ۲۴۰ دانشجوی رشته دندانپزشکی در روز یکشنبه، ۹ مهر ماه برگزار شد. همچنین زمان برگزاری مرحله عملی روز پنج‌شنبه، ۲۰ مهر ماه بود.

دانشجویان ورودی سال ۹۷، بعد از گذراندن ۱۸۰ واحد درسی باید در آزمون جامع دندانپزشکی شرکت کنند؛ در واقع این آزمون بعد از پایان ترم ۱۰ و قبل از ورود به مرحله انترنی برگزار می‌شود.

آزمون تئوری صلاحیت بالینی در قالب ۶۰ پرسش به صورت الکترونیک برگزار شد و حد نصاب قبولی برای شرکت در آزمون عملی، کسب ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی است.

آزمون عملی صلاحیت بالینی در دو بخش اسلاید و سناریو و آزمون عملی ترمیم، پروتز و اندو روی دندان طبیعی و مصنوعی برگزار شد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، آزمون صلاحیت بالینی در بهمن ماه سال جاری نیز برگزار می‌شود. همچنین این آزمون در سال ۱۴۰۳ طی ۳ نوبت برگزار می‌شود. 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته