دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 مهر 1402 - 15:17

کیانی: هرگز تسلیم نمی‌شوم/ هیچ‌وقت خسته نمی‌شوم و قوی برمی‌گردم

کیانی: هرگز تسلیم نمی‌شوم  هیچ‌وقت خسته نمی‌شوم و قوی برمی‌گردم
قهرمان سال ۲۰۲۳ جهان با بیان اینکه تکواندو ورزش لحظه‌هاست، اشاره کرد که خسته نمی‌شود و برای کسب موفقیت‌های بیشتر قوی‌تر از گذشته بازمی‌گردد.
کد خبر : 872891

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو با انتشار گزارشی از ناهید کیانی بعد از کسب مدال نقره مسابقات گرندپری در تائویان نوشت: زندگی می‌تواند در یک لحظه تغییر کند - و همینطور تکواندو. ناهید کیانی این را به خوبی می‌داند.

در ادامه این گزارش آمده است: این تکواندوکار ایرانی دو بار در کسری از ثانیه موفق به کسب مدال طلا در گرندپری نشده و این بار در تائویان چنین اتفاقی افتاد. فینال وزن ۵۷ کیلوگرم بین کیانی، قهرمان جهان در مقابل اسکایلار پارک بازیکن محبوب کانادایی، برگزار شد و در راند اول هر دو ورزشکار تکنیک خوب  و قدرتمند را ارائه دادند هر دو ضربات سر زدند. اما کیانی ایرانی به وضوح در بازی مسلط بود.

در راند دوم، پارک با ضربه به بدن و ضربه سر پنج بار حمله کرد، اما این کیانی بود که یک بار دیگر به تساوی رسید و اگر او می‌توانست این برتری را حفظ کند، طلا برای او بود، ولی پارک در ثانیه پایانی بازی را تغییر داد و بازی را به راند سوم رساند.
 
راند ۳ پارک عملکرد هجومی داشت و ضربات قدرتمندی وارد کرد که همگی با دفاع کیانی و ضربات مستقیم او همراه شد. شش ثانیه مانده به پایان پارک کیانی را از شیاپ چانگ بیرون کرد و بعد هم به پیروزی رسید.
 
پایان هیچ بازی از این دراماتیک‌تر نمی‌شوند. نقره در این سطح از رقابت‌ها شاهکار خوبی است، اما این بازیکن ۲۵ ساله تهرانی روز بعد از بازی در صحبت‌های خود به حس درونی خود اعتراف کرد. کیانی در اینباره به فدراسیون جهانی گفت: از دیروز تا کنون بیش از ۱۰۰ بار آن لحظه را در ذهنم مرور کرده‌ام. چه کاری می‌توانستم انجام دهم تا نتیجه را تغییر دهم؟

جالب است بدانید کیانی در گذشته، خودش با حرکات ثانیه‌های آخر بازی را تغییر می‌داد. کیانی ادامه داد: تکواندو ورزش لحظه‌ها است و من در بسیاری از این مسابقات پیروز شده‌ام، نتیجه را تغییر داده‌ام! در آینده بیشتر مراقب آخرین لحظه خواهم بود.
 
با این حال، آینده روشن به نظر می‌رسد. مسابقات اخیر در شرایط، امتیازات او را در رنکینگ تکواندو افزایش داده است. کیانی‌سابقه رقابتی طولانی دارد و قبل از قهرمانی در بزرگسالان، سابقه مسابقات بین‌المللی را در نوجوانان و نوجوانان دارد. او در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ منچستر و المپیک ۲۰۲۰ توکیو مبارزه کرد و در هر دو مورد بدون مدال به خانه رفت، اما اوضاع در حال تغییر بود.

او درباره المپیک توکیو گفت: در این مقوله احساس خیلی بهتری دارم. بعد از المپیک توکیو احساس کردم که مدال متعلق به من است و باید آن را می‌گرفتم. بعد از توکیو، سرمربی جدیدی به تیم ملی آمد و آن مینو مداح بود.

کیانی گفت: مداح از نظر روحی به من کمک زیادی کرد. او به من کمک کرد تا به خودم ایمان بیاورم و به من نشان داد که می‌توانی به همه چیز دست یابی.

طلای مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ چانچئون؛ طلا در مسابقات جهانی باکو ۲۰۲۳؛ نقره در گرندپری رم ۲۰۲۳؛ طلا در بازی‌های یونیورسیاد چنگدو ۲۰۲۱؛ و نقره در جایزه بزرگ تایوان ۲۰۲۳. به طور خلاصه او یکی از بازیکنان برتر در بخش بانوان است. او نگرش و شخصیت فعلی خود را به مدت طولانی در کسب مدال گذرانده است و حالا زمان ظهور او است.

وی گفت: من هرگز تسلیم نمی‌شوم. بعضی وقت‌ها می‌بازم، اما هیچ‌وقت خسته نمی‌شوم و قوی برمی‌گردم.

کیانی در اوج شرایط بدنی است و بدون هیچ آسیبی قصد دارد تا در مسابقات پاریس شرکت کند. در آنجا، او دو هدف دارد: کسب طلا، و افتخار کردن والدینش. در واقع او مدیون مادرش است. سفر کیانی در این ورزش از زمانی آغاز شد که مادرش در هشت سالگی برای او لباس تکواندو خرید. این جوان ۲۵ ساله از انتخاب‌های زندگی خود پشیمان نیست.

وی گفت: از زمانی که تکواندو را شروع کردم، آن را ادامه دادم و اتفاقات زیادی افتاد و در‌های زیادی به روی من باز شد. هر چیزی می‌تواند رخ دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر