دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 مهر 1402 - 11:11

ترامپ: سیاست خاورمیانه ای بایدن مسبب درگیری حماس و اسرائیل است

ترامپ: سیاست خاورمیانه ای بایدن مسبب درگیری حماس و اسرائیل است
رئیس جمهور سابق آمریکا می‌گوید سیاست‌های نادرست دولت فعلی واشینگتن در خاورمیانه مسبب اصلی شروع جنگ حماس و اسرائیل بوده است.
کد خبر : 872851

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین و نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ۲۰۲۴، در جریان یک سخنرانی تبلیغاتی دیگر از سابقه و عملکرد خود در اداره کشور به مدت چهار سال بدون هیچ جنگی دفاع کرد و سیاست‌های «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا را که منجر به جنگ رژیم صهیونیستی و حماس شد مورد انتقاد قرار داد.

ترامپ در جریان یک سخنرانی دیگر در نزدیکی منطقه مارآلاگوی فلوریدا با حامیانش، از سیاست خارجی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا شدیداً انتقاد و تصریح کرد تحت تاثیر سیاست‌های نادرست وی بوده است که جهان اکنون نظاره گر جنگ میان حماس و رژیم صهیونیستی است.

وی خطاب به حامیانش در انتقاد از عملکرد بایدن اینطور گفت: با وجود جو بایدن حقه‌باز، شما هرج و مرج، خونریزی، جنگ، ترور و مرگ در پیش دارید. ببینید که امروز چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

از زمان آغاز جنگ و درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی، ترامپ و سایر جمهوری‌خواهان سعی کرده‌اند تا دولت بایدن را به عنوان مقصر اصلی جنگ میان حماس و رژیم صهیونیستی معرفی کنند و معتقدند سیاست‌های نادرست وی در خاورمیانه مسبب اصلی شروع این جنگ بوده است.

ستاد انتخاباتی بایدن در برابر اظهارات ترامپ ضمن انتقاد از مواضع اخیر وی عنوان کرده است، ترامپ در شرایطی که کشور نیاز به همبستگی بیشتر دارد، فقط به ارائه اطلاعات نادرست و خطرناکی در مورد بحران رژیم صهیونیستی می‌پردازد.  

«کوین مونوز» سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن در همین رابطه گفت: «در حالی که ترامپ در مورد سوابق خود به دروغ گفتنش ادامه می‌دهد، بایدن همچنان متمرکز بر حمایت مستمر از اسرائیل و پیشروی در صحنه جهانی است».

ترامپ در حالی به سخنرانی‌های تند و تیزش در مورد رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، در جریان مبارزات انتخاباتی‌‌اش ادامه می‌دهد که چهار پرونده جنایی مطرح شده علیه وی هنوز به سرانجام نرسیده است.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته