دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 مهر 1402 - 11:01

امیرعبداللهیان به بغداد و لبنان می‌رود

امیرعبداللهیان به بغداد و لبنان می‌رود
سفیر ایران در لبنان گفت: با توجه به حوادث جاری فلسطین و جنایات انجام شده علیه غزه و پیامدهای خطرناک آن، سفر وزیر امور خارجه ایران از امروز در منطقه آغاز می‌شود و جمهوری لبنان را نیز در بر می‌گیرد.
کد خبر : 872847

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا،  حسین امیرعبداللهیان، زیر امور خارجه کشورمان به منظور دیدار و رایزنی با مقامات کشور عراق تا ساعاتی دیگر به بغداد سفر خواهد کرد.

علاوه بر موضوعات دوجانبه در این سفر درباره برخی از موضوعات منطقه و تحولات اخیر نیز گفت‌وگو خواهد شد.

۱۶ مهر ماه وزرای خارجه ایران و عراق در یک گفت‌و‌گوی تلفنی، ضمن رایزنی در خصوص روابط و مناسبات دوجانبه، در خصوص تحولات جاری در صحنه فلسطین بحث و تبادل نظر کردند.

طبق اعلام وزارت خارجه، طرفین در این گفتگو بر ضرورت هماهنگی و انسجام کشور‌های اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و درخواست از سازمان همکاری اسلامی برای برگزاری نشست اضطراری این سازمان برای بررسی تحولات جاری فلسطین و حمایت از ملت فلسطین و مسجدالاقصی در برابر اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی تاکید نمودند.

وزیر امور خارجه در این گفت‌وگو، با تاکید بر حق مشروع ملت فلسطین برای مقاومت در برابر تجاوز و اشغال، عملیات خودجوش گروه‌های مقاومت فلسطینی را پاسخ طبیعی به تجاوزات مستمر و اقدامات افراطی رژیم صهیونیستی علیه مقدسات اسلامی و مسجدالاقصی و تداوم جنایات و کشتار علیه ملت فلسطین بویژه زنان و کودکان و اسرای فلسطینی دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در سفر منطقه‌ای خود به لبنان نیز سفر خواهد کرد.

پیشتر سفیر ایران در لبنان در این خصوص نوشت: با توجه به حوادث جاری فلسطین و جنایات انجام شده علیه غزه و پیامد‌های خطرناک آن، سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از امروز در منطقه آغاز می‌شود و جمهوری لبنان را نیز در بر می‌گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر