دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

۹۹ هزار درخواست مجوز، منتظر پاسخ وزارتخانه‌ها

۹۹ هزار درخواست مجوز، منتظر پاسخ وزارتخانه‌ها
رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: حدود ۹۹ هزار درخواست ثبت شده در درگاه ملی مجوز‌ها در انتظار بررسی دستگاه‌ها صدور مجوز هستند که بیشترین درخواست‌ها مرتبط با وزارت جهادکشاورزی است.
کد خبر : 872846

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید امیر سیاح  روز پنجشنبه درباره آخرین وضعیت صدور مجوز در درگاه ملی مجوز‌ها اظهار داشت: بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار درخواست مجوز در درگاه ملی مجوز‌ها ثبت شده که از این تعداد ۸۶۰ درخواست مجوز صادر شده است.

وی با اظهار بی اطلاعی از اینکه از ۸۶۰ مجوز صادر شده چه تعداد منجر به ایجاد کسب و کار جدید شده است، افزود: مهمترین دستگاهی که برای صدور مجوز به درگاه ملی مجوز‌ها متصل نشده، قوه قضاییه است و پس از آن شهرداری‌ها قرار دارند.

سیاح با تاکید بر اینکه صدور مجوز‌ها باید از طریق درگاه ملی صدور مجوز‌ها صورت گیرد، ادامه داد: از بزرگان دولت خواسته ایم از صفی که مقابل دیوان عدالت برای معافیت از این قانون تشکیل شده است، خارج شوند و به دنبال امضای طلایی خود نباشند و مقابل خواسته رئیس جمهور نایستند.

رئیس مرکز بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد تصریح کرد: حدود ۹۹ هزار درخواست ثبت شده در درگاه ملی مجوز‌ها در انتظار صدور مجوز هستند که بیشترین درخواست‌ها مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی است.

سیاح یکی از مهمترین دلایل تاخیر در صدور مجوز را فشار کاری بخش فناوری اطلاعات دستگاه‌های کشور طی ماه‌های گذشته و کمبود نیروی انسانی عنوان کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته