دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 مهر 1402 - 10:19
رئیسی:

آزادراه شیراز-اصفهان نماد نوآوری، خلاقیت و تلاش‌ مهندسین کشور است

آزادراه شیراز-اصفهان نماد نوآوری، خلاقیت و تلاش‌ مهندسین کشور است
رئیس جمهور با بیان اینکه آزادراه شیراز-اصفهان به حق به نام «شاهچراغ» نامگذاری می‌شود که چراغ راه ما هستند، گفت: احداث این آزادراه کاری ماندگار برای کشور و نماد نوآوری، خلاقیت و تلاش‌های مهندسین توانمند کشور است.
کد خبر : 872837

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح رسمی 6 قطعه از آزادراه شیراز-اصفهان، تکمیل این بخش از این آزادراه را کاری افتخارآمیز در جهت رفاه مردم و تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی کشور دانست و اظهار داشت: احداث این مسیر سهم مهمی در تکمیل مسیر شمال-جنوب و دریا به دریا دارد و کار فنی که در جریان احداث آن انجام شده شایسته قدردانی است و باید از دست‌اندرکاران این پروژه تشکر کنم.

رئیس جمهور با تشریح مزایای احداث این آزادراه از جمله در زمینه کوتاه شدن زمان سفر، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و ارتقای بهره‌وری افزود: بخش بعدی این آزادراه در حدفاصل شیراز تا بوشهر نیز باید با سرعت اجرا شود تا این کریدور به شکل تکمیل و مورد استفاده قرار گیرد.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه قطعه افتتاح شده به حق به نام «شاهچراغ» نامگذاری می‌شود که چراغ راه ما هستند، گفت: احداث این آزادراه کاری ماندگار برای کشور و نماد نوآوری، خلاقیت و تلاش‌های مهندسین توانمند کشور است و جا دارد از تلاش‌های همه کارگران زحمتکش کشور به‌ویژه کارگرانی که در این پروژه مشارکت داشتند، قدردانی کنم.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز در کشور نیازمند کار و تلاش جهادی هستیم و هم کسانی که در کسوت خدمتگزاری هستند، باید تلاش خود را مضاعف کنند. باید زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای ایران پیشرفته و فناور را به‌گونه‌ای ارتقا دهیم که ظرفیت‌های ارتباطی ایران به عنوان بهترین مسیر اتصال شرق و غرب و شمال و جنوب در منطقه به بهترین شکل مورد استفاده قرار گیرد و بتوانیم سهم شایسته ایران از تجارت و تبادلات اقتصادی منطقه را احصا کنیم.

حجت‌الاسلام رئیسی قدرت و موقعیت امروز ایران را به برکت خون شهدا، حضور مردم در صحنه‌های مختلف و تلاش نیروهای متخصص کشور دانست و خاطرنشان کرد: امروز وزارت دفاع و نیروهای مسلح ما هم با تولید سلاح و تجهیزات و تربیت نیروهای توانمند برای کشور تولید قدرت می‌کند هم در کنار مردم حضور یافته و برای آنها بزرگ‌راه و آزادراه می‌سازد و از این طریق قدرت کشور را ارتقا می‌هد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش به افتخارآفرینی و خلق قدرت جوانان و مجاهدان فلسطینی برای ملت فلسطین اشاره کرد و گفت: امروز از خودگذشتگی و مقاومت مجاهدان فلسطینی در برابر دشمن صهیونیستی به نمادی از تولید قدرت و مایه افتخار ملت فلسطین و امت اسلامی تبدیل شده است و رژیم صهیونیستی از سر استیصال وقتی حریف مجاهدان در میدان نشد، به دنبال آن است تا شکست خود را با ریختن بمب بر سر زنان و کودکان بی‌گناه و بی‌دفاع تلافی کند.

حجت‌الاسلام رئیسی پاسداشت قدرت تولید شده در کشور تحت هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور مردم را تلاش مجاهدانه در مسیر رسیدن به قله و پرهیز از راه دادن خستگی به روح و جسم‌ها دانست و تاکید کرد: امروز همه شهرها و مناطق کشور تبدیل به کارگاه‌های عمرانی و انجام کارهای بزرگ در عرصه آبادانی و تولید قدرت برای کشور شده است و همه باید با تمام توان در این مسیر تلاش کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته