دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 مهر 1402 - 08:01

کاخ سفید ادعای «بایدن» علیه حماس را رد کرد

کاخ سفید ادعای «بایدن» علیه حماس را رد کرد
ادعای رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اطمینان از صحت خشونت حماس در نبرد اخیر، کاخ سفید را که می گوید هیچ مدرک معتبری در این زمینه وجود ندارد به دردسر انداخت.
کد خبر : 872819

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، یک مقام وابسته به کاخ سفید، ادعای «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اطمینان از اینکه حماس در جنگ جاری با رژیم اسرائیل مرتکب خشونت شده را رد کرد.

 بایدن ۸۰ ساله که به گاف های مکرر شهرت دارد، در نشستی با حضور رؤسای جوامع یهودیان آمریکا با موضوع تحولات در سرزمین های اشغالی فلسطین با تکرار اتهام های مقام ها و رسانه های رژیم اسرائیل، مدعی شد: من مدت زیادی در این کار بوده‌ام اما هیچ گاه تصور نمی‌کردم که چنین چیزی ببینم، تصاویر تأیید شده‌ای از سربریدن کودکان توسط تروریست ها.

در پی این اظهارات وی، یک مقام کاخ سفید توضیح داد آنچه بایدن در مورد جنایت های ادعایی در حمله حماس گفت از اظهارات مقام های اسرائیلی نشأت گرفته است.

این مقام دولت آمریکا تصریح کرد: نه بایدن و نه هیچ یک از مقام های آمریکا، تصاویر یا گزارش های تأیید شده در مورد سر بریدن کودکان توسط حماس را ندیده اند.

ادعای بایدن در مورد جنایت های ادعایی بر اساس اظهارات سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.

جنبش مقاومت اسلامی حماس هم طی بیانیه‌ای، ادعا‌های برخی رسانه‌های غربی همسو با روایت‌های اشغالگران صهیونیست در مورد قتل کودکان اسرائیلی و سر بریدن و هدف قراردادن غیرنظامیان را به‌شدت رد و اعلام کرد: قسام و دیگر گروه‌های مقاومت مراکز نظامی و امنیتی را به عنوان اهدافی مشروع هدف قرار می‌دهند و اسناد و مدارک تصویری از میدان نبرد و اظهارات برخی شهرک‌نشینان بر امتناع مقاومت از هدف قراردادن کودکان و غیرنظامیان اسرائیلی تأکید دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته