دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 مهر 1402 - 07:37
با تکیه به ادعاهای ساختگی؛

«بایدن» برای ایران و حماس خط و نشان کشید

«بایدن» برای ایران و حماس خط و نشان کشید
رئیس‌جمهور آمریکا با ادعای اینکه به ایران درباره دخالت در جنگ غزه هشدار داده، حماس را به انجام «جنایت» علیه صهیونیست‌های کودک‌کُش متهم کرد.
کد خبر : 872818

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در نشستی با رؤسای جوامع یهودیان ایالات متحده با موضوع تحولات در سرزمین های اشغالی فلسطین، با بیان اینکه استقرار کشتی‌ها و هواپیماهای نظامی ایالات متحده در نزدیکی اسرائیل باید به عنوان علامتی هشدارآمیز برای ایران تلقی شود، مدعی: ما در پیامی به صراحت به ایران گفتیم که مراقب باشد.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به روایت های تأیید نشده از خشونت نیروهای مقاومت علیه غیرنظامیان، ادامه داد: حماس مرتکب جنایات وحشیانه شده اما اسرائیل را مقصر می‌داند و این مسئله غیرقابل باور است. فکر نمی کردم هیچ وقت چنین تصاویری ببینم.

بایدن با تکرار ادعاهای مقام ها و رسانه های رژیم اسرائیل مدعی شد: من مدت زیادی در این کار بوده‌ام اما هیچ گاه تصور نمی‌کردم که چنین چیزی ببینم، تصاویر تایید شده‌ ای از سربریدن کودکان توسط تروریست ها.

وی با بیان اینکه «کشورهایی در منطقه از جمله کشورهای عربی هستند که به ما کمک می‌کنند تا بر آنچه روی داده است، غلبه کنیم»، اضافه کرد: بیش از ۱۰۰۰ غیرنظامی در اسرائیل قتل عام شدند که در میان آنها حداقل ۱۴ شهروند آمریکایی بود. اجازه دهید دوباره بگویم به هر کشور و هر سازمانی که به فکر سوءاستفاده از این موقعیت است؛ یک کلمه می‌گویم این کار را نکن، ممکن است قلب ما شکسته باشد، اما عزم ما قاطع است.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه واشینگتن برای بازگرداندن آمریکایی‌های بازداشت‌ شده توسط حماس اقدام می‌کند، گفت: به نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اطلاع دادم طبق قوانین جنگی عمل کند.

بایدن همچنین گفت: به من دستور داده شده است از یهودیان آمریکا محافظت کنم و هرگز اجازه نخواهیم داد که جنایات یهودستیزانه و نفرت‌پراکنی در ایالات متحده جایی داشته باشد.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: ما در حال افزایش کمک‌های نظامی به اسرائیل هستیم. ناو هواپیمابر را به شرق مدیترانه منتقل کردیم و جنگنده‌های بیشتری را به آنجا می‌فرستیم و به روشنی برای ایرانی‌ ها توضیح دادیم که مراقب باشند.

به گزارش آنا، نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه ۱۵ مهرماه برابر با ۷ اکتبر ۲۰۲۳ عملیات همه جانبه و بی نظیری با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.

با آغاز عملیات و حملات نیروهای مقاومت فلسطین فقط در ۲۰ دقیقه، ۵ هزار راکت به سمت مواضع صهیونیست‌ها روانه شد و هم‌زمان با آن پاراگلایدرهای حماس بر فراز سرزمین‌های اشغالی به پرواز درآمدند تا آسمان برای اشغالگران ناامن‌تر از همیشه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر