دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 مهر 1402 - 21:06

نمایندگی ایران در سازمان ملل: فریب روایت‌های رژیم خونخوار اسرائیل را نخورید + فیلم

نمایندگی ایران در سازمان ملل: فریب روایت‌های رژیم خونخوار اسرائیل را نخورید + فیلم
نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با انتشار فیلمی از جنایات رژیم اسرائیل خطاب به افکار عمومی جهان گفت: فریب روایت‌های رژیم خون‌خوار اسرائیل را نخورید.
کد خبر : 872808

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، نمایندگی ایران در سازمان ملل روز چهارشنبه به‌وقت محلی برابر با ۱۱ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۹ مهرماه جاری با انتشار فیلمی از جنایات رژیم اسرائیل در حساب کاربری این نمایندگی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق ) نوشت: رژیم آپارتاید اسرائیل جنایت غیرقابل توصیفی علیه فلسطینیان مرتکب می‌شود اما با بی‌شرمی برای جنایات جنگی که علیه کودکان و زنان فلسطینی مرتکب می‌شود، فلسطینیان را مقصر می‌داند. فریب روایت‌های رژیم خون‌خوار اسرائیل را نخورید.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیانیه خود آورده است: اشغالگری اسرائیل و جنایات وحشیانه آن تنها واقعیتی است که نسل‌های فلسطینی با آن بزرگ شده‌اند. نقض آشکار قواعد و هنجارهای آمره حقوق بین‌الملل از سوی اسرائیل، از جمله ممنوعیت صریح تصاحب سرزمین از طریق زور، حق ذاتی تعیین سرنوشت، و ممنوعیت تبعیض نژادی و آپارتاید، به‌عنوان شواهد آشکار چنین اشغالی است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: متأسفانه، جامعه بین‌الملل هنوز واکنش کافی نشان نداده و یا مسئولین این تخلفات شدید و جدی را مورد بازخواست قرار نداده است. فقدان پاسخگویی و سکوت آزاردهنده ارگان‌های سازمان ملل، به‌ویژه شورای امنیت، اجازه داده است که قطعنامه‌های چند دهه‌ای سازمان ملل صرفاً روی کاغذ باقی بماند. درعین‌حال، ما همچنان شاهد جنایات وحشتناک‌تر رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین هستیم.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تأکید کرده است: جمهوری اسلامی ایران ضمن به رسمیت شناختن حق ذاتی دفاع از خود برای همه فلسطینی‌ها بر اساس قوانین بین‌المللی، بر این باور استوار است که مسئله فلسطین تنها با پایان دادن به اشغالگری حل می‌شود؛ جمهوری اسلامی ایران همچنین حقوق مسلم تعیین سرنوشت توسط مردم فلسطین و از طریق برگزاری رفراندوم ملی با مشارکت همه مردم فلسطین که مستلزم احیای کامل و حفظ این حقوق است و منجر به استقرار حاکمیت فلسطین بر کل فلسطین می‌شود، را به رسمیت می‌شناسد.

در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران قاطعانه پشت آرمان‌های مردم فلسطین ایستاده و از تلاش‌های گروه‌های مقاومت و فلسطینیان مظلوم در پیگیری بی‌دریغ حقوق ذاتی و مسلم خود در برابر اشغالگری و تجاوز حمایت می‌کند. این حمایت کاملاً با حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل متحد، از جمله اصل حق تعیین سرنوشت مطابقت دارد. این موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران تا پایان اشغال خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر