دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 مهر 1402 - 09:11

وزیر دفاع آمریکا با وزیر جنگ تل‌آویو گفت‌وگو کرد

وزیر دفاع آمریکا با وزیر جنگ تل‌آویو گفت‌وگو کرد
وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با همتای صهیونیست خود بر تعهد واشینگتن به حمایت نظامی و تسلیحاتی از تل‌آویو در میانه درگیری با حماس تأکید کرد.
کد خبر : 872646

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، پنتاگون بامداد چهارشنبه از تماس تلفنی «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا با «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خبر داد.

 طبق این بیانیه، آستین در گفت‌وگو با گالانت، بار دیگر بر حمایت آمریکا از جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس و حملات ددمنشانه به نوار غزه تأکید کرد.

وزیر دفاع آمریکا درباره تعهد واشینگتن به سرعت بخشیدن در ارائه قابلیت‌ها و مهمات پدافند هوایی مورد درخواست رژیم تروریست صهیونیستی، به وزیر جنگ تل‌آویو اطمینان داد.

گالانت نیز درباره ورود هواپیمای حامل مهمات و تجهیزات آمریکایی به فلسطین اشغالی مدعی شد: این اولین محموله از کمک‌های نظامی فراوانی است که در آینده می‌آید.

روز شنبه بود که بعد از حملات بیش از دو ساعته موشکی و راکتی از نوار غزه به اهداف مختلف رژیم صهیونیستی شامل تل‌آویو، «محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، از آغاز عملیات طوفان الاقصی خبر داد.

رسانه‌های صهیونیستی تایید کردند که در جریان عملیات طوفان الاقصی، حداقل ۱۲۰۰ صهیونیست به هلاکت رسیده و بیش از ۲۵۰۰ نفر زخمی شدند و این رقم باز هم در حال افزایش است.

بعد از آن، کابینه رژیم اشغالگر قدس دستور آغاز حملات گسترده به نوار غزه را صادر کرد که بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین، تاکنون حداقل ۹۰۰ فلسطینی در این حملات به شهادت رسیده که ۲۶۰ نفر از آنها کودک و ۲۳۰ نفر آنها زن هستند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر