دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 21:55

امیرعبداللهیان: رژیم صهیونیستی به‌دنبال قتل‌عام مردم غزه است

امیرعبداللهیان: رژیم صهیونیستی به‌دنبال قتل‌عام مردم غزه است
وزیر امور خارجه در تماس با همتای روسی خود با اشاره به اقدامات وحشیانه و ضد انسانی رژیم صهیونیستی در قطع آب و برق و جلوگیری از ارسال غذا و دارو به مردم غزه تأکید کرد: رژیم اشغالگر با این اقدامات به دنبال قتل‌عام مردم مقاوم غزه است.
کد خبر : 872627

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه‌شنبه در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مورد مهم‌ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور به ویژه تحولات فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در ماه های اخیر علیه مردم فلسطین اظهار کرد :  آنچه در سرزمین های فلسطینی رخ می‌دهد، پاسخی است به تندروی و افراط‌گری نتانیاهو و ظلمی که در حق مردم فلسطین شده است.

امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات وحشیانه و ضد انسانی رژیم صهیونیستی در قطع آب و برق و جلوگیری از ارسال غذا و دارو به مردم غزه تاکید کرد: رژیم اشغالگر با این اقدامات بدنبال قتل عام مردم مقاوم غزه است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین آخرین وضعیت توافقات و اسناد امضا شده میان دو کشور را مورد بررسی قرار داد.

سرگی لاوروف، وزیر  خارجه روسیه نیز ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی، بر لزوم توقف هر چه سریع تر درگیری ها و اعلام آتش میان دو طرف تأکید کرد.

لاوروف گفت: در سال‌های اخیر شاهد موفقیت‌های زیادی در منطقه بوده‌ایم؛ از جمله عادی‌سازی روابط ایران و عربستان، عادی سازی روابط با سوریه، و همچنین از سرگیری روابط سوریه و ترکیه که همگی بدون دخالت آمریکا انجام شده است.

وی تاکید کرد : آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا تمام مسائل منطقه تحت کنترل آنها انجام شود؛ در حالی که خود کشورهای منطقه ابتکار عمل را در اختیار دارند.

لاوروف همچنین با اشاره به توافقات انجام شده میان دو کشور، بر تسریع در روند اجرایی شدن این توافقات تأکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته