دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد:

ارائه گزارش وزیر علوم از حوزه آموزشی و پژوهشی کشور

ارائه گزارش وزیر علوم از حوزه آموزشی و پژوهشی کشور
جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر امروز به ریاست آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور برگزار شد.
کد خبر : 872622

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه جلسه این شورا اظهار داشت: همانطور که شورای عالی انقلاب فرهنگی موظف است در راستای موضوعات علم و فناوری و فرهنگی اجتماعی سیاست‌گذاری و اسنادی را مصوب کند؛ موظف است به نظارت، راهبری و ارزیابی مصوبات نیز بپردازد.

 

وی با اشاره به دستور جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دستور جلسه امروز ارائه گزارش دقیق و تفصیلی وزیر علوم بود، دکتر محمدعلی زلفی گل گزارش مفصلی مبتنی بر آمار از حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی وزارت علوم ارائه داد.

 

خسروپناه بیان کرد: پس از ارائه این گزارش، ۱۷ نفر از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نقد و نظرهایی خود را بیان کردند، برخی از اعضا از گزارش وزیر علوم تقدیر و برخی نقدها و پیشنهاداتی داشتند، وزیر علوم نیز درخواست‌هایی درباره سیاست گذاری در حوزه‌های آمایش سرزمینی و آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی مطرح کرد. در نهایت مقرر شد موضوعات در ستاد علم و فناوری بررسی‌ شود تا سیاستگذاری‌های مورد نیاز وزیر علوم صورت گیرد، همچنین نتیجه این اقدامات به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته