دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 18:49

تلاش بانک رژیم صهیونیستی برای ثبات نرخ ارز بی‌ثمر ماند

تلاش بانک رژیم صهیونیستی برای ثبات نرخ ارز بی‌ثمر ماند
فشار‌های سیاسی و امنیتی که رژیم اشغالی به دلیل جنگ با نوار غزه و تشدید تنش در مرز شمالی با لبنان با آن مواجه است، تلاش‌های بانک رژیم صهیونیستی برای حفظ ثبات نرخ ارز را تحت الشعاع قرار داده است.
کد خبر : 872616

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، بانک رژیم صهیونیستی روز دوشنبه برنامه‌ای را برای محافظت از شِکِل در برابر نوسانات ناشی از جنگ جاری بین رژیم اشغالی و مقاومت فلسطین در نوار غزه با فروش ۳۰ میلیارد دلار ارز خارجی در بازار‌های داخلی اعلام کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی بانک صادر شده، علاوه بر برنامه ۳۰ میلیارد دلاری و در صورت لزوم، این بانک از طریق مکانیسم‌های سوآپ بازار تا سقف ۱۵ میلیارد دلار نقدینگی را در اختیار بازار قرار می‌دهد.

هر چند این بانک اعلام کرد که در دوره آتی به منظور کاهش نوسانات نرخ ارز و تامین نقدینگی لازم برای تداوم عملکرد روان بازارها، در بازار فعالیت خواهد کرد اما نرخ مبادله شِکِل رژیم صهیونیستی در ابتدای معاملات روز سه شنبه به پایین‌ترین سطح خود در برابر دلار آمریکا از ژانویه ۲۰۱۶ کاهش یافت.

حماس و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه روز شنبه عملیات «طوفان الاقصی» را در پاسخ به «حملات مستمر نیرو‌های رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان علیه فلسطینی‌ها، اموال و مقدسات آن‌ها به‌ویژه مسجد الاقصی» آغاز کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر