دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 15:58

نقره کیانی از گرندپری چین/ بانوی تکواندو در آستانه سهمیه المپیک

نقره کیانی از گرندپری چین  بانوی تکواندو در آستانه سهمیه المپیک
«ناهید کیانی» با نقره مسابقات گرندپری چین به حضور در المپیک پاریس نزدیک‌تر شد.
کد خبر : 872577

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، سومین مرحله از مسابقات گرندپری در سال ۲۰۲۳ صبح امروز سه‌شنبه هجدهم مهر به میزبانی چین در سالن «شانگسی» شهر تائویان آغاز شد. در روز نخست تیم کشورمان سه نماینده در ۵۸- کیلوگرم آقایان و ۵۷- کیلوگرم بانوان داشت که تنها ناهید کیانی موفق شد به نشان ارزشمند نقره برسد.

در وزن ۵۷- کیلوگرم،  ناهید کیانی پس از یک دور استراحت، «فیث دایلون» از آمریکا را ۲ بر یک از پیش رو برداشت و سپس در پیکار با «چیا لینگ لو» دارنده مدال برنز المپیک، دو مدال دو نقره جهان و نقره بازی‌های آسیایی از چین تایپه به روی شیاپ چانگ رفت و ۲ بر یک پیروز شد و ضمن راهیابی به مرحله نیمه نهایی نشان برنز خود را قطعی کرد.

ناهید در این مرحله «تاتیانا مینینا» عنوان دار جهان و المپیک از کشور روسیه را در یک دیدار تماشایی ۲ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد. قهرمان جهان در سال ۲۰۲۳ در فینال برابر «اسکالیر پارک» از کانادا و عنواندار جهان، ۲ بر یک نتیجه را واگذار کرد و نشان نقره را بر گردن آویخت.

اما در وزن ۵۸- کیلوگرم، مهدی حاجی موسایی و ابوالفضل دیگر نمایندگان ایران بودند که با واگذاری نتیجه برابر رقبا از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

این مسابقات تا روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه در چین ادامه دارد.  

انتهای پیام/

ارسال نظر