دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

فعالیت ۶۰۰ مبلغ متخصص برای کودکان و نوجوانان 

فعالیت ۶۰۰ مبلغ متخصص برای کودکان و نوجوانان 
مسئول راهبری شبکه‌های تبلیغی تخصصی اداره کل امور مبلغین با اعلام فعالیت‌های این اداره در حوزه کودک و نوجوان، برنامه‌های این نهاد را تشریح کرد.  
کد خبر : 872552

حجت‌الاسلام محمد مولوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا به مناسبت هفته ملی کودک که از ۱۶ تا ۲۲ مهر برپاست با اشاره به سیاست‌های امور مبلغان در حوزه کودک گفت: یکی از بهترین شبکه‌های ما که از ابتدا فعالیت خود را آغاز کرد، شبکه کودکان و نوجوان بود که با نام «مربی میدان» در ابتدای کار رونمایی شد و با حدود ۶۰۰ مبلغ متخصص در حوزه کودک و نوجوان، فعالیت خود را دنبال کرد. تابستان امسال هم برنامه عملیاتی «طلاش کن» با ۸ روش شامل ۵۶ گام عملیاتی، برنامه‌هایی برای کودکان و نوجوانان تدارک دیدیم که نزدیک به ۶ هزار نفر در این طرح ثبت نام کردند و حدود ۴ هزار و ۷۰۰ نفر حضور فعال در برنامه‌های این طرح داشتند.  

مولوی با اشاره به تداوم این برنامه‌ها در طول سال تحصیلی و سایر ایام اظهار کرد: برای سال تحصیلی و همکاری با مدارس هم برنامه‌هایی در دست تهیه است که به زودی به اجرا در خواهند آمد.  

وی به اولویت‌های این نهاد اشاره کرد و گفت: اداره کل امور مبلغین طبق فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: «قله جهاد تبیین، جریان سازی و گفتمان سازی است» و دستور ویژه حجت الاسلام والمسلمین قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی، جهاد تبیین را در راس اولویت‌های خود در تمامی زمینه‌ها قرار داده است. گفتمان سازی و جریان سازی هم اتفاق نمی‌افتد، مگر اینکه گروه‌های مردمی پای کار حاضر شوند و در فعالیت‌ها مشارکت داشته باشند و ادارات و نهاد‌ها باید برای گروه‌های موجود، تسهیل‌گری کنند و ما هم تلاش خود را در راستای جهاد تبیین انجام می‌دهیم.  

مولوی با اشاره به موازی کاری‌های صورت گرفته، گفت: وقتی بحث اجرایی مطرح می‌شود، همه در یک هدف و راستا پیشروی می‌کنیم و براساس نقاط مشترک موجود، کار را انجام می‌دهیم و فعالیت‌ها را براساس عملیات مشترک برنامه‌ها اجرا می‌کنیم.  

مسئول راهبری شبکه‌های تبلیغی تخصصی اداره کل امور مبلغین درباره راهبرد حضور و برنامه‌های این اداره در مناطق دور افتاده و محروم نیز عنوان کرد: یکی از طرح‌هایی به صورت مداوم به دنبال اجرای آن هستیم، شبکه جریان ساز امور مبلغان است که راهبری این شبکه نیازمند تداوم حضور در منطقه است و براساس ساختار سامانه شمع که نقطه محور است، مبلغینی که در مناطق محروم هستند را شناسایی کرده‌ایم و با ارائه برنامه‌های عملیاتی، این برنامه‌ها را پیش می‌بریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر