دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

طرح پیشنهادی «حائل تئاتر شهر» به تصویب وزارت میراث فرهنگی رسید

طرح پیشنهادی «حائل تئاتر شهر» به تصویب وزارت میراث فرهنگی رسید
طرح پیشنهادی حائل مجموعه تئاتر شهر، پس از ماه‌ها رایزنی و پیگیری توسط این مجموعه به تصویب وزارت میراث فرهنگی و گردشگری رسید.
کد خبر : 872542

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، طرح حائل مجموعه تئاتر شهر که توسط مهندس سروناز امتیازی طراحی شده؛ پس از پیگیری مستمر در 6 ماه نخست سال ۱۴۰۲ به تصویب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رسید.

این طرح برگرفته از معماری تئاتر شهر و با استفاده از نشانه‌ها و عناصر معماری ایرانی طراحی شده است که حاصل کار یک تیم چند نفره مهندسی معمار به سرپرستی سروناز امتیازی بوده است.

اجرای طرح با توجه به توافقات انجام شده میان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، و شهردار کلان‌شهر تهران، علیرضا زاکانی برعهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری تهران قرار گرفت که براساس دستور مقام وزارت، بودجه اجرای این طرح در قالب طرح تشریفات قابل اجراست.

بنابراین اجرایی‌شدن طرح مذکور نیازمند تخصیص بودجه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا ساماندهی فضای پیرامونی این مجموعه ارزشمند و نفیس فرهنگی که نماد فرهنگ و هنر نمایش کشور است، هرچه سریعتر وارد فاز عملیاتی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر