دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 14:06
میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با آنا:

«طوفان الاقصی» عملیات خودجوش با تکیه بر توان داخلی فلسطینیان است

«طوفان الاقصی» عملیات خودجوش با تکیه بر توان داخلی فلسطینیان است
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی گفت: فلسطینیان به جایی رسیده‌اند که در تولید تسلیحات و طرح‌ریزی عملیات‌ها به خارج از مرزها وابستگی ندارند و کاملاً خودجوش و با تکیه بر توان داخلی پیش می‌روند.
کد خبر : 872538

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، روز سه‌شنبه، ۱۸ مهر ماه در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیرو‌های مسلح فرمودند: «ما پیشانی و بازوی طراحان مدبر و هوشمند و جوانان فلسطینی را می‎بوسیم؛ اما آن‌ها که می‌گویند حماسه اخیر کار غیر فلسطینی‌ها است دچار محاسبه غلط شده‌اند.»

حجت‌الاسلام والسملمین سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در این راستا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری خبرگزاری آنا در این‌باره گفت: الحمدلله فلسطینیان در غزه به جایی رسیده‌اند که در تولید تسلیحات مورد نیازشان و طرح‌ریزی عملیات‌ها به خارج از مرز‌ها وابستگی ندارند و کاملاً خودجوش و با تکیه بر توان داخلی پیش می‌روند.

وی افزود: امروزه قدرت فلسطینیان به حدی افزایش یافته که می‌توانند عملیات وسیعی را تحت عنوان «طوفان الاقصی» را اجرا و هدایت کنند که نتیجه‌اش هم می‌شود غافلگیر کردن دشمن و به هلاکت رساندن بیش از هزار صهیونیست و به اسارت گرفتن و مجروح کردن هزاران نفر از آنها! رزمندگان فلسطینی خواب را از چشمان مقامات رژیم صهیونیستی گرفته و اراضی اشغالی را ناامن کرده‌اند و این در نوبه خود بی‌نظیر است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها و حامیان جهانی آنها برای اینکه پیروزی‌های مقاومت فلسطین را زیر سؤال ببرند و نسبت به توانایی رزمندگان فلسطینی تردید ایجاد کنند، تلاش دارند عملیات طوفان الاقصی را به خارج از فلسطین ارتباط دهند و از این طریق ضعف و آبروریزی خود را لاپوشانی کنند در صورتی که این حرکت کاملاً خودجوش و داخلی است و کشور دیگری در آن هیچ دخالتی نداشته و ندارد.  

میرتاج‌الدینی بیان کرد: مقاومت فلسطین امروز توانمند شده و خودش نیازهایش را تأمین می‌کند و دیگر اعضای جبهه مقاومت مانند جمهوری اسلامی ایران فقط حمایت‌های سیاسی و معنوی از فلسطین دارند؛ بنابراین خود فلسطینی‌ها جنگ را هدایت می‌کنند و پیش می‌برند.

وی با بیان اینکه طوفان الاقصی منجر به تقویت محور مقاومت خواهد شد، گفت: محور مقاومت پیروزی‌ها و موفقیت‌های بسیاری داشته که در گذشته چندین نمونه آن را مشاهده کرده‌ایم و کسی در قدرت نظامی این محور شک ندارد؛ اما آنچه که باید در اینجا مورد بررسی قرار گیرد این است که عملیات اخیر مقاومت فلسطین چقدر حیطه نفوذ محور مقاومت را افزایش خواهد داد. به عبارت بهتر این عملیات تکه‌ای از پازل در کنار دیگر تکه‌هایی است که محور مقاومت در سوریه، لبنان، یمن و ... انجام داده و در اصل یک تکه تکمیلی از یک پازل است که پویایی و روحیه حرکت جهادی را نشان می‌دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی درباره تأثیر عملیات طوفان الاقصی بر آینده پروژه عادی‌سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی اظهار کرد: فلسطینیان با انجام این عملیات به اثبات رساندند که جا برای عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها باقی نمانده و هرچه سریع‌تر باید این پروژه متوقف شود و هر کسی که هم که اصرار بر عادی‌سازی روابط داشته باشد در لیست خائنان به آرمان‌های فلسطین و امت اسلام قرار خواهد گرفت و راه انور سادات و خائنان دیگر در گذشته را ادامه می‌دهد و با واکنش امت اسلام مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر