دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 13:10
بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه؛

بند اختصاص بنزین به کارت ملی در برنامه هفتم حذف شد

بند اختصاص بنزین به کارت ملی در برنامه هفتم حذف شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، بند مربوط به اختصاص بنزین به جای خودرو به کارت ملی افراد را حذف کردند.
کد خبر : 872522

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۸ مهر ماه) و در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، یکی از تبصره‌های بند «پ» ماده ۴۶ این لایحه را حذف کردند.

در تبصره این بند آمده بود: در مورد انرژی مصرفی خودرو‌های سواری شخصی به میزان صرفه‌جویی انجام شده توسط هر کد ملی مالک خودرو نسبت به خط مرجعی که در آیین‌نامه تعیین می‌شود، گواهی صرفه‌جویی انرژی برای مالک خودرو صادر خواهد شد.

محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق در توضیح مصوبه کمیسیون گفت: درباره این تبصره قبلاً نیز کمیسیون تلفیق به رئیس مجلس شورای اسلامی نامه زده و خواستار حذف این تبصره شده است؛ چراکه دارای ابهام و قابل اجرا نیست.

در ادامه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس توضیح داد: از آنجایی که این تبصره به بحث خودرو بازمی‌گردد و مربوط به این بند از لایحه نیست و کمیسیون نیز به صورت مکتوب درخواست حذف را داده است، این تبصره حذف می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر